Hlavní navigace

Německo zkušebně zavádí DVB-C2, druhou generaci digitální kabelové televize

6. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový vysílací standard testuje společnost Kabel Deutschland v Berlíně, Hamburku a Mnichově. Slibuje si rychlejší přenos dat a úsporu datového toku.

Druhou generaci digitální kabelové televize ve standardu DVB-C2 testuje největší německá kabelová společnost Kabel Deutschland ve třech největších německých městech: Berlíně, Hamburku a Mnichově. Využívá k tomu program Channel 4 šířený na frekvenci 794 MHz, infomoval server BroadbandTVnews.com. “Mezi hlavní výhody DVB-C2 jsou vyšší účinnost přenosu a optimální přizpůsobivost charakteristikám různých kabelových sítí,” uvedl výkonný ředitel Kabel Deutschland Lorenz Glatz.

K TÉMATU: DVB-C2, digitální kabelová televize druhé generace

Lepších výsledků při používání standardu DVB-C2 se podle Glatze dosahuje novou metodou OFDM modulace a efektivním LDPC kódováním pro chybovou ochranu, které se možné získat v rámci nového standardu DOCSIS 3.1. “Zavedením nové vysílací normy posílí už tak velmi silná širokopásmová infrastruktura a umožní poskytovat další služby. Zákazníci kabelových společností by měli být nadšeni,” konstatuje výkonný šéf Kabel Deutschland.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Kabeláři chtějí nasadit standard DVB-C2. Výrobci televizorů s tunery vyčkají

Standard DVB-C2 používá modulaci 1024 QAM a ¾ FEC, což mu umožňuje zvýšit efektivitu datového toku o 46 procent oproti stávající normě DVB-C. “Doufáme, že výrobci přijímačů brzy přijdou na trh s kombinovanými přístroji s DVB-C/DVB-C2 tunery, což by nám umožnilo postupně přecházet na vysílání DVB-C2,” sdělil viceprezident Kabel Deutschland Frank Hellemink.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).