Hlavní navigace

UPC se na přechod na DVB-T2 těší, prý jim přiláká další diváky

6. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tiskový mluvčí UPC David Frodl okomentoval pro server DigiZone perspektivy pozemního vysílání v DVB-T2, platformy DVB-C2 a vysílání ve 4K.

Podle zástupce největšího českého kabelového operátora se diváci v souvislosti s přechodem na DVB-T2 dostanou do situace, kdy budou zvažovat, co jim vlastně přechod může přinést, a budou zároveň zvažovat rozdílné možnosti. Věříme, že jednou z těch možností je i přechod na interaktivní kabelovou televizi Horizon od UPC, nezapomene si přihrát polívčičku tiskový mluvčí UPC David Frodl.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2 podle Novy – „zadarmo“ budou už jen programy České televize

Kromě mnohem širšího výběru televizních kanálů jak v klasickém, tak HD rozlišení, nabízí podle něj UPC divákům možnosti, které jim ani případný přechod na DVB-T2 neumožní. Na mysli mám hlavně větší interaktivitu s obsahem – možnost využívání široké videotéky s neomezeným počtem zhlédnutí filmů, seriálů, pohádek, dále TV archív, případně zpětné zhlédnutí, nahrávání pořadů, aplikace přímo v TV jako YouTube nebo Deezer nebo stále oblíbenější mobilní televizi, vyjmenovává Frodl.

K TÉMATU: Přechod na DVB-T2/HEVC generuje další a další nevyřešené otázky

Mobilní TV Horizon Go přes tablety, mobily nebo notebooky už dnes podle něj využívá přes čtyřicet tisíc zákazníků UPC týdně a neustále jich přibývá. Navíc všechny tyto služby a funkcionality nejsou u nás podmíněny nákupem nového televizoru nebo nového set-top boxu. K televizoru stačí mít připojený set-top box, který poskytujeme v ceně televizního tarifu, vysvětluje Frodl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: UPC spouští podporu pro Chromecast a Apple TV a umožní vzdálené nahrávání

V přechodu na DVB-T2 tak Frodl vidí potenciál i pro přechod zákazníků k jejich televizi. Aktuálně je ale podle něj předčasné odhadovat, o jak velkou část se bude jednat. Co se týká technologie DVB-C2, v tuto chvíli není podle Frodla vůbec důvod o ní uvažovat. Její výhodou je pouze vyšší kompresní poměr, který v tuto chvíli vzhledem k dostatečné kapacitě našich sítí není třeba navyšovat, myslí si Frodl.

MMF24

PODROBNĚJI: DVB-C2, digitální kabelová televize druhé generace

Aktuálně UPC zvažuje možnosti, které by jeho divákům přinesly obraz ve 4K. Na trhu ale ještě není ani dostatečně vysoká penetrace televizorů s tímto obrazem, ani dostatečný počet kanálů s atraktivními tituly v požadovaném množství. Nicméně o vysílání obsahu ve 4K do budoucna uvažujeme pro videotéku My Prime, dodává Frodl.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).