Hlavní navigace

UPC se na přechod na DVB-T2 těší, prý jim přiláká další diváky

6. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tiskový mluvčí UPC David Frodl okomentoval pro server DigiZone perspektivy pozemního vysílání v DVB-T2, platformy DVB-C2 a vysílání ve 4K.

Podle zástupce největšího českého kabelového operátora se diváci v souvislosti s přechodem na DVB-T2 dostanou do situace, kdy budou zvažovat, co jim vlastně přechod může přinést, a budou zároveň zvažovat rozdílné možnosti. Věříme, že jednou z těch možností je i přechod na interaktivní kabelovou televizi Horizon od UPC, nezapomene si přihrát polívčičku tiskový mluvčí UPC David Frodl.

ČTĚTE TAKÉ: DVB-T2 podle Novy – „zadarmo“ budou už jen programy České televize

Kromě mnohem širšího výběru televizních kanálů jak v klasickém, tak HD rozlišení, nabízí podle něj UPC divákům možnosti, které jim ani případný přechod na DVB-T2 neumožní. Na mysli mám hlavně větší interaktivitu s obsahem – možnost využívání široké videotéky s neomezeným počtem zhlédnutí filmů, seriálů, pohádek, dále TV archív, případně zpětné zhlédnutí, nahrávání pořadů, aplikace přímo v TV jako YouTube nebo Deezer nebo stále oblíbenější mobilní televizi, vyjmenovává Frodl.

K TÉMATU: Přechod na DVB-T2/HEVC generuje další a další nevyřešené otázky

Mobilní TV Horizon Go přes tablety, mobily nebo notebooky už dnes podle něj využívá přes čtyřicet tisíc zákazníků UPC týdně a neustále jich přibývá. Navíc všechny tyto služby a funkcionality nejsou u nás podmíněny nákupem nového televizoru nebo nového set-top boxu. K televizoru stačí mít připojený set-top box, který poskytujeme v ceně televizního tarifu, vysvětluje Frodl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: UPC spouští podporu pro Chromecast a Apple TV a umožní vzdálené nahrávání

V přechodu na DVB-T2 tak Frodl vidí potenciál i pro přechod zákazníků k jejich televizi. Aktuálně je ale podle něj předčasné odhadovat, o jak velkou část se bude jednat. Co se týká technologie DVB-C2, v tuto chvíli není podle Frodla vůbec důvod o ní uvažovat. Její výhodou je pouze vyšší kompresní poměr, který v tuto chvíli vzhledem k dostatečné kapacitě našich sítí není třeba navyšovat, myslí si Frodl.

Content First 2022_tip temata

PODROBNĚJI: DVB-C2, digitální kabelová televize druhé generace

Aktuálně UPC zvažuje možnosti, které by jeho divákům přinesly obraz ve 4K. Na trhu ale ještě není ani dostatečně vysoká penetrace televizorů s tímto obrazem, ani dostatečný počet kanálů s atraktivními tituly v požadovaném množství. Nicméně o vysílání obsahu ve 4K do budoucna uvažujeme pro videotéku My Prime, dodává Frodl.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.