Hlavní navigace

Kabelová televize UPC vyřadí kanál Comedy Central Extra, nahradí ho nová stanice

11. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do budoucna není vyloučeno, že z nabídky kabelové televize UPC zmizí i stanice MTV mediálního koncernu Viacom. „MTV Europe má poměrně nízkou sledovanost,“ přiznává operátor.

Z nabídky digitální kabelové televize UPC zmizí od pondělí 14. prosince kanál Comedy Central Extra. Důvodem k tomuto kroku je podle informací redakce serveru DigiZone.cz jeho relativně nízká sledovanost. Místo toho se v nabídce objeví nový program Prima Comedy Central. Jeho výhoda je od předchozí stanice zjevná – pořady jsou zde dabovány do češtiny. Prima Comedy Central bude mít do češtiny lokalizovanou i grafiku. Původní Comedy Central Extra zůstává nadále v nabídce satelitní televize freeSAT, kterou provozuje společnost UPC DTH a je na firmě UPC Česká republika nezávislá. Obě ale vlastní americká Liberty Global.

ICTZ23

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prima Comedy Central spustila zkušební vysílání v pozemním multiplexu 4

Prima Comedy Central s kultovními seriály jako South Park nebo Griffinovi bude hned od svého spuštění 14. prosince součástí všech televizních tarifů UPC, tedy Klasik, Komfort i nejvyššího Komplet, a také nabídky Digi Mini, uvedl pro DigiZone.cz tiskový mluvčí operátora David Frodl. Do budoucna není vyloučeno, že z nabídky kabelové televize UPC zmizí i stanice MTV mediálního koncernu Viacom. MTV Europe má poměrně nízkou sledovanost. Na druhou stranu má stále svoji cílovou skupinu mezi mladším publikem. Zvažujeme různé možnosti distribuce, jednou z nich je například pokračování na platformě Horizon Go, konstatoval Frodl.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.