Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kaon KTF-200: nejlevnější set-top-box s modulátorem od Radek Donát - Dobry den, proc tolik negativity? Z clanku mam...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 1. 2006 8:16

  Radek Donát (neregistrovaný)
  Dobry den, proc tolik negativity? Z clanku mam pomalu dojem, ze je Kaon v podpore cestiny nejhorsi na svete (typicky priklad jak udelat ze zanedbatelneho nedostatku namet na cely clanek). Pristroj pritom zobrazuje EPG texty v kodovani ISO 6937 uplne stejne jako naprosta vetsina ostatnich set-top boxu a v "ceskem menu" mnoha jinych pristroju se objevuji jeste daleko vetsi prekladatelske perly (napr. oblibeny "Anténní výčnělek zdroje" u Schwaigeru a Radixu :-)). Podpora cestiny u pristroje Kaon KTF-200 je podle dosavadnich zkusenosti jeste mirne nadprumerna. Chybicky se najdou vsude. Jsme velmi maly narod s velmi malym trhem, a navic s velmi pitomymi statnimi institucemi, ktere faktickym bojkotem digitalizace zajem vyrobcu o CR jeste potlacuji (pouzivani dvojiho kodovani cestiny pochopitelne v podpore cestiny vyrobcum nijak nepomaha, spis naopak). Kaonu ani ostatnim vyrobcum se nedivim, a diky jim alespon za ten prijatelny a snadno tolerovatelny zaklad.
  Cely text vyzniva zbytecne negativne a povazuji jej alespon v porovnani s mnoha ostatnimi recenzemi podobne postizenych pristroju ke Kaonu zbytecne tvrdy (Čeština průvodce je tragická...), nespravedlivy a matouci. Zkuste prosim pro priste merit vsem stejnym metrem. Diky.

  Za pana Kalala jen dodavam to na co snad ve sve narodobijecke tragicnosti zapomnel. Totiz, ze pristroj zobrazuje v teletext ceske znaky spravne i s diakritikou zcela bez problemu a EPG texty v kodovani ISO 8859-2 (pouziva TV Nova na multiplexu A) se zobrazuji take, coz u ostatnich DVB-T prijimacu take nebyva uplne bezne. To jen tak pro uplnost.
  Zdravi Radek Donat, DVBTshop.net
 • 23. 1. 2006 17:01

  Jan Kálal
  Pane Donáte, děkuji za osvětlující reakci. Chybějící podpora češtiny mne mrzí na každém digitálním přijímači a možná proto působím za příliš velkého národobijce - ale nestydím se za to. Kaon mne na první pohled uchvátil. Ten přístroj má pěkný design a výbavu, která je v jeho cenové kategorii výtečná, což sám dobře víte. O to větší zklamání mi proto připravil, když nenabídl ani pořádně počeštěné menu (čárky a háčky), natož EPG. Tento set-top-box by byl ideální pro každého sebestaršího člověka i na vesnici (až bude pokrytá signálem) a se zastaralou televizí, která o SCARTu nikdy neslyšela, kdyby ovšem uměl pořádně česky. Že se vysílatelé nejsou schopni domluvit na jednom standardu kódování, to nechápu, nevím, proč se kdy začalo experimentovat vůbec se dvěma normami. Ale pamatuju si, že počítače před deseti patnácty lety s češtinou také pořádně zápolily. A dnes? Problémy s čárkami a háčky přetrvaly jen někde v elektronické poště, a i tam se dají řešit. Navíc výrobci set-top-boxů by se mohli z let zkušeností jiných firem, ať už vyrábějích počítačový software nebo MP3 přehrávače, poučit a s podporou češtiny se nebabrat. Správné české kódování se může naučit každý výrobce, ať už z Německa nebo z Jižní Koreje, stačí konzultovat věc s domorodci. Že DVB-T není v ČR zatím široce rozšířené, je sice fakt, ale počet obyvatel republiky malý není - patříme v Evropě mezi státy střední velikosti a 10 milionů budoucích příjemců digitálního vysílání stojí přeci za trochu snahy, ne? Nevím, jak Vy, ale já si v informacím o pořadu nechci číst např. "P#Îb@h b@┌n╚ n@┌n╚ dÎvky, kterç |Îlen@ |patn@ pľi|Îvala knoflÎéky." (Přeháním. Ale schválně, jak byl asi český originál? - Hádanka pro všechny.) Nemohu s Vámi souhlasit, že celý text recenze působí zbytečně negativně. Kromě češtiny dostal přístroj prakticky za všechno pochvalu. Za špatnou diakritiku plísním i jiné, měřit se snažím všem stejně. A Vámi zmiňovaná překladatelská perla mne také pobavila, ale pokud si dobře pamatuju, jí háčky a čárky nechyběly.
 • 26. 1. 2006 8:46

  DT-amater (neregistrovaný)
  Že by:

  "Příběh běžné něžné dívky, která šíleně špatně přišívala knoflíčky."

  I když některé znaky a mezery mi tam moc nesedí ;-) .
 • 26. 1. 2006 8:50

  Radek Donát (neregistrovaný)
  Kez by se vsichni na tu diakritiku v elektronicke mediich uz konecne vykaslali. Zatracenej Hus! :-)
 • 26. 1. 2006 13:12

  Jan Kálal
  Gratuluji Vám k dobrým dešifrovacím schopnostem, je to přesně tak, máte od DigiZone.cz jeden plus bod ;-).
 • 26. 1. 2006 14:51

  DT-amater (neregistrovaný)
  Supr, diky :-D .