Hlavní navigace

Karlovy Vary pokryje digitální signál z vysílače Tři kříže

21. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 1. 2010

Zemskou digitální televizi v Karlových Varech bude možné od posledního lednového dne naladit z místního vysílače Tři kříže. České Radiokomunikace zde zahájí vysílání digitálních sítí 1 a 2, které obsahují programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov. Informovala o tom mluvčí společnosti Marie Fianová.

Od diváků na Karlovarsku jsme registrovali žádosti na prověření kvality signálu v této lokalitě. Na základě měření a po dohodě s našimi zákazníky jsme se rozhodli spustit v této lokalitě dokrývač, vysvětlil Kamil Levinský, ředitel pro transformaci Českých Radiokomunikací. Diváci v Karlových Varech tak budou moci z Tří křížů naladit digitálně devět televizních a sedm rozhlasových programů.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Radiokomunikace spustily tři nové dokrývače multiplexu 2

Tři kříže jsou již sedmým spuštěným digitálním dokrývačem pro multiplex 1 a pátým pro multiplex 2, které České Radiokomunikace spustily pro své zákazníky, uvedla Marie Fianová. Ve smlouvách s Českou televizí a klienty multiplexu 2 operátor garantuje spuštění až 50 digitálních dokrývačů v celé České republice. Kolik jich České Radiokomunikace reálně zprovozní, záleží na zájmu samotných televizí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.