Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kauza Tojecool.cz: soud zamítl žalobu na vydavatele Lupy a Daniela Dočekala od slanecek - Tojecool.cz je jasný tunel. Tečka.

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 4. 2013 8:10

  Ondřej Bouda (neregistrovaný) 193.86.153.---

  Vazba může být nařízena pouze v případě, že je silně pravděpodobné, že (A) obviněný by pokračoval v trestné činnosti, nebo (B) obviněný by vyvíjel nátlak na svědky, nebo (C) obviněný by se pokusil utéct do zahraničí.

  V případě Janouška jaxi nic z toho moc pravděpodobné není. Není v pořádku, že ho policie hned po nehodě nezadržela, ale pro vazbu důvod opravdu není.

  Oproti tomu Rath sedí ve vazbě proto, že u něj bylo velké riziko ovlivňování svědků. Na druhou stranu - spis je uzavřený, teď už by ho asi měli pustit...

 • 5. 4. 2013 7:47

  Ondřej Bouda (neregistrovaný) 193.86.153.---

  Podle Vaší logiky by měli sedět ve vazbě prakticky všichni - vždycky je přece lepší zdrhnout než se nechat zavřít. Kupodivu to ale většina lidí nedělá. Proto se důvody pro vazbu posuzují individuálně, nikoli paušálně podle "možné motivace".

 • 6. 4. 2013 2:28

  Odměňování pozorující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Co by se mělo podle mé logiky, jsem napsal v předchozím příspěvku i s dostatečným odůvodněním.

  Snad jen ještě doplním, že podle mé skromné logiky by neodsouzený (a zejména opoziční) poslanec měl být držen ve vazbě co nejkratší opravdu nezbytně nutnou dobu nebo by mu minimálně nemělo být bráněno hlasovat a vyjadřovat se v poslanecké sněmovně a to i pokud by se mu to mělo umožnit dálkově nebo by měl dojíždět s eskortou, kdyby rizika byla opravdu tak závažná, že by puštěn být podle soudu z vazby nemohl.

  Dále si dovolím připomenout (už ne pro pana Boudu, ten má pásku přes oči a usilovně si ji tam sám drží a asi doufá, že tak učiní i ostatní) pár dalších kamenů do mozaiky:

  "Tak já ti to povím, jaká hra kolem toho byla. Jaká špinavá hra kolem toho byla, kolik lidí půjde bručet!" to jsou na nahrávce zachycená slova Ivana Langera, tehdejšího vnitra za ODS ve vládě s Nečasem

  "Než řeknu procedurální návrh, ještě bych panu ministrovi Langerovi připomněl, že nám ještě nevysvětlil, kdo že to má jít bručet, když tady říká něco o naběračkách, tak kdyby to jaksi vysvětlil. A poprosil bych o procedurální... Něco na mě gestikuluje. Asi já půjdu bručet, že, pane ministře? Tak jste to myslel, ne? Ano, ano, tak jste to myslel, že třeba já půjdu bručet, protože si vás dovoluji kritizovat, nebo jak jste to myslel. Ale to je u vás normální, takže já s tím počítám." David Rath, 11. června 2008 ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS)

  „Mně je jedno, jestli Bárta ovládá celou policii, protože my držíme celou justici,“ to prozměnu prozradila v odposlechu Krystýnka Kočí

  Ze zprávy vyšetřovatele Nováka z 1. října 2004 vyplývá, že Topolánkův asistent Marek Dalík se znal s policejními důstojníky a při svém zadržení měl u sebe vizitku ředitele Správy hl. m. Prahy Františka Snopka a ředitele UOOZ Jana Kubice.

  Dne 29. května 2006, několik dní před volbami do Poslanecké sněmovny, se Kubice jako ředitel ÚOOZ obrátil na poslance sněmovního branného výboru se zprávou, ve které se v částech, které byly "uniknuty" do médií uvádí, že organizovaný zločin pronikl do státní správy a že za vraždou Mrázka nikoliv stojí, ale může stát Kočka (podle novinářů tím byl myšlen přítel tehdejšího předsedy ČSSD Paroubka).

  Těsný volební výsledek nakonec vede k sestavení Topolánkovy vlády a ministrem se stává i Nečas.

  Ministrem vnitra v následném Nečasově kabinetu byl jmenován 21. dubna 2011 Jan Kubice.

  14. května 2012 byl Rath zadržen policisty, Lenka Bradáčová krátce na to oznamuje, že David Rath byl obviněn.

  Na návrh ministra spravedlnosti se novou vrchní státní zástupkyní dne 30. července 2012 stává Lenka Bradáčová....

 • 4. 4. 2013 16:59

  Lemra lina (neregistrovaný) 188.75.132.---

  Bouda je známý místní magor, nevím, proč s ním vůbec vážně diskutuješ.

 • 4. 4. 2013 16:35

  Boudu pozorující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Jo takhle to vidíte..u Janouška podle vás nehrozí, že se nebude chtít vzdát luxusního života v přepychu a že ho nebude chtít vyměnit za smradlavou celu, u Janouška nehrozí, že uteče, protože Rath je přeci bohatší než Janoušek takže má větší možnosti k útěku a schování se v zahraničí :-) a také korupce je těžší zločin než vražda, takže je jasné, že přeci zdrhat bude spíše Rath než Janoušek, u Janouška ani nehrozí, že bude ovlivňovat svědky (ono že si jen tak volá, to opravdu nic neznamená :-) zvláště v souvislosti se zprávou BIS, že se dobře kamarádí s dřívějším policejním prezidentem a defakto řídil i pražského primátora, to je prostě oproti Rathovi fakt malá ryba a už vůbec u něj nehrozí, že by pokračoval v obdobné trestné činnosti, protože mu jen nechali řidičák :-)

  Pane Bouda, pokud se mám alespoň tvářit, že si nemyslím, že jste zaplacený diskutér, zkuste vystupovat (o dost) věrohodněji. Takto s tím mám opravdu problém :-)

  PS: Toho Dalíka jste vynechal raději úplně? :-)

 • 3. 4. 2013 22:45

  Pozorující (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  A přijde vám podle zdravého selského rozumu i toto?

  "to, co Černý v žalobě označuje za neoprávněný zásah do své osobnostní sféry, se ve skutečnosti týká společnosti Koch a Koch a.s., a nikoliv samotného Černého, byť byl v té době předsedou představenstva této firmy. Podle soudu je nutné rozlišovat situaci, kdy se píše o konkrétní fyzické osobě a kdy se píše o konkrétní právnické osobě."

  Podle mě minimálně tato část teda podle zdravého selského rozumu není. Vlastně se tím soud paradoxně a asi i nechtěně staví na stranu Černého - on nic, on muzikant, to zlá právnická osoba.

  Rozsudek jsem ale nečetl (snad se lupa po písemném vyhotovení nebude bát zveřejnit), ale jako kvalitní práce soudkyně mi to nepřijde.

  Nevím, celé je to od začátku podivné, je evidentní silný zájem na držení Rátha ve vazbě, zatímco obviněný z pokusu vraždy Janoušek si po možném činu pokusu vraždy klidně volá komu chce a dosud není ve vazbě a v kauze předražených letounů, kde jde o stamilióny to samé. Dalík je již také pokud vím venku a ten dokonce mluvil o tom, že se chce z ČR odstěhovat! Takže?... něco tu smrdí..

  Možné souvislosti?

  Krátce před zatčením Ratha (v té době už připravovaném, viz. doba odposlechů a nasazení stovky policistů do celého politického procesu s Rathem) se objeví rozsáhlý seriál započatý na vládním rozhlase a pokračující na lupě, skoro jakoby mediální předehra, aby pak bylo zatčení více věrohodné.

  Zároveň provozovatel lupy obratem získává od vlády zakázku na měření návštěvnosti (vyprání odměny za seriál?). No nevím, nevím.

  Zde jen poznámka: předměntný web považuji za zbytečný a nesmyslný od počátku a to i kdyby předražen nebyl vůbec - vyhozené peníze.

  Ani mi Adam Černý není sympatický, i jeho práce se mi nelíbí i při obhajobě Ratha mi přijde amatérská (narozdíl od toho druhého advokáta, ten se vyjadřuje mnohem profesionálněji). Na druhou stranu, kdysi v televizi (a že zrovna do poměrně dost propravicové soukromé TV pana Černého zvali? Kolik máme advokátů v zemi..zase tak moc velkému množství se pozvání do tv ale nedostává..) se pan Černý vyjadřoval proti vyvlastnění malých akcionářů, což naopak hodnotím jako jeho malé plus. Ale ono je také možné, že se jen snažil vetřít do přízně.

  Viz. tento zajímavý článek:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Rath-Bustehrad-secteno-podtrzeno-248519/

  Není to zvlástní? Takové kontroverzní téma, taková pecka, tolik pravicí nenáviděná osoba a ....

  ...pohých 6 příspěvků v diskuzi. No asi se text moc dlouho na viditelných pozicích neohřál. Buď o tuhle kauzu není zájem nebo není zájem objektivních novinářů, aby si čtenář cosi přečetl :-)

  No nechme to být. To je taková odbočka bokem. Jen malé připomenutí možných souvislostí celého případu to je cool s politickým procesem proti Rathovi. Koneckonců já navylučuji ani variantu, že to Ráth za nějakou odměnu hraje s nimi (i když vzhledem k tomu, že sedí, tuto variantu považuji za málo pravděpodobnou)