Hlavní navigace

Dokumentární kanál Kino Svět Leoše Pohla vysílá v DVB-T také v Mostě

1. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tematická stanice je šířena nízkým výkonem 10 Wattů na 54. kanálu z lokality Široký vrch. V Regionální síti 9 by se měl brzy objevit také regionální kanál pro Mostecko.

Československá filmová společnost ostravského podnikatele Leoše Pohla, která je mimo jiné provozovatelem tematického kanálu Kino Svět, se dohodla s firmou RTS Dakr, operátorem Regionální sítě 9, na distribuci tohoto programu v severočeském Mostě. Po Praze jde tak o další město, kde je tento program nově dostupný. RTS Dakr šíří program prozatím na bázi experimentálního šíření po dobu jednoho měsíce, později by mělo dojít k přechodu na běžný provoz. Dosah Regionální sítě 9 je poměrně malý. Vysílač na 54. kanálu má výkon pouhých 10 Wattů.

ebf - tip do článku - debata

Z ARCHIVU: Kino Svět a Retro Music TV budou od začátku dubna měřit peoplemetry

Kromě Kina Svět by měla do multiplexu přibýt také regionální televize pro Most, dvě programové pozice prozatím zůstávají prázdné. Operátor jedná s provozovateli dalších stanic o možném rozšíření. V Praze vysílá Kino Svět na 46. kanálu v Regionální síti 4 společnosti Prague Digital TV, za níž stojí shodou okolností taktéž Leoš Pohl.  Program je i součástí nabídky největšího kabelového operátora u nás, firmy UPC Česká republika. Stanice vysílá dokumenty v tříhodinovém bloku, který se denně zopakuje osmkrát. Ročně nabídne okolo 600 hodin premiér.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).