Hlavní navigace

Dokumentární kanál Kino Svět Leoše Pohla vysílá v DVB-T také v Mostě

Lukáš Polák

Tematická stanice je šířena nízkým výkonem 10 Wattů na 54. kanálu z lokality Široký vrch. V Regionální síti 9 by se měl brzy objevit také regionální kanál pro Mostecko.

Doba čtení: 1 minuta

Československá filmová společnost ostravského podnikatele Leoše Pohla, která je mimo jiné provozovatelem tematického kanálu Kino Svět, se dohodla s firmou RTS Dakr, operátorem Regionální sítě 9, na distribuci tohoto programu v severočeském Mostě. Po Praze jde tak o další město, kde je tento program nově dostupný. RTS Dakr šíří program prozatím na bázi experimentálního šíření po dobu jednoho měsíce, později by mělo dojít k přechodu na běžný provoz. Dosah Regionální sítě 9 je poměrně malý. Vysílač na 54. kanálu má výkon pouhých 10 Wattů.

Z ARCHIVU: Kino Svět a Retro Music TV budou od začátku dubna měřit peoplemetry

Kromě Kina Svět by měla do multiplexu přibýt také regionální televize pro Most, dvě programové pozice prozatím zůstávají prázdné. Operátor jedná s provozovateli dalších stanic o možném rozšíření. V Praze vysílá Kino Svět na 46. kanálu v Regionální síti 4 společnosti Prague Digital TV, za níž stojí shodou okolností taktéž Leoš Pohl.  Program je i součástí nabídky největšího kabelového operátora u nás, firmy UPC Česká republika. Stanice vysílá dokumenty v tříhodinovém bloku, který se denně zopakuje osmkrát. Ročně nabídne okolo 600 hodin premiér.

Našli jste v článku chybu?