Hlavní navigace

KinoSvět po dvou letech v tichosti ukončilo pozemní vysílání na Mostecku

18. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novinkou v Regionální síti 9 je také přejmenování programové pozice Test 3 na TV Noe. Vše tedy ukazuje na skutečnost, že křesťankou televizi bude možné naladit terestricky i zde.

Diváci na Mostecku už nenaladí terestricky dokumentární stanici KinoSvět prostřednictvím Regionální sítě 9 (vysílač Široký vrch, kanál 54). Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornil jeho čtenář Honza. Nejdříve se pan provozovatel Kremlička po spuštění formátu 16:9 nedokázal technicky přizpůsobit a zúžil tento formát, později, to bylo někdy v srpnu, toto vysílání vypnul do černé obrazovky. Aktuálně byla programová pozice změněna na TEST, napsal redakci DigiZone.cz čtenář Honza.

ebf - témata 1

ČTĚTE TAKÉ: KinoSvět chystá kromě Labyrintu záhad i původní seriál Paranormální tým

KinoSvět, který je jediným neplaceným kanálem Československé filmové společnosti Leoše Pohla, jež dále provozuje programy CS Film, CS Mini a Horor Film, bylo pozemní cestou dostupné nejprve pouze v Praze a středních Čechách v Regionální síti 4, později stanice expandovala i na Mostecko. Zásadní zlom pro KinoSvět nastal koncem září loňského roku, kdy začala televize vysílat v celoplošné Regionální síti 7 společnosti Progress Digital, kterou vlastní ostravský podnikatel Radim Pařízek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).