Hlavní navigace

KinoSvět po dvou letech v tichosti ukončilo pozemní vysílání na Mostecku

18. 11. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novinkou v Regionální síti 9 je také přejmenování programové pozice Test 3 na TV Noe. Vše tedy ukazuje na skutečnost, že křesťankou televizi bude možné naladit terestricky i zde.

Diváci na Mostecku už nenaladí terestricky dokumentární stanici KinoSvět prostřednictvím Regionální sítě 9 (vysílač Široký vrch, kanál 54). Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornil jeho čtenář Honza. Nejdříve se pan provozovatel Kremlička po spuštění formátu 16:9 nedokázal technicky přizpůsobit a zúžil tento formát, později, to bylo někdy v srpnu, toto vysílání vypnul do černé obrazovky. Aktuálně byla programová pozice změněna na TEST, napsal redakci DigiZone.cz čtenář Honza.

ICTZ_2022_EARLY

ČTĚTE TAKÉ: KinoSvět chystá kromě Labyrintu záhad i původní seriál Paranormální tým

KinoSvět, který je jediným neplaceným kanálem Československé filmové společnosti Leoše Pohla, jež dále provozuje programy CS Film, CS Mini a Horor Film, bylo pozemní cestou dostupné nejprve pouze v Praze a středních Čechách v Regionální síti 4, později stanice expandovala i na Mostecko. Zásadní zlom pro KinoSvět nastal koncem září loňského roku, kdy začala televize vysílat v celoplošné Regionální síti 7 společnosti Progress Digital, kterou vlastní ostravský podnikatel Radim Pařízek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.