Hlavní navigace

Klimkovická LTV Plus spustila digitální vysílač v Hrabyni

7. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
7. 11. 2011

Regionální multiplex společnosti B Plus TV se rozšířil do další lokality. Po vysílači Klimkovíce-Hýlov – lázně byl spuštěno také v obci Hrabyně hned vedle památníku. Server DigiZone.cz na tuto skutečnost upozornilo v diskusním fóru nebo prostřednictvím e-mailu hned několik čtenářů. Jedná se opět o jednofrekvenční vysílač, to znamená, že je signál šířen na 59. kanálu. Výkon je 200 Wattů.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Lokální multiplex z ostravských Klimkovic dozná zásadních změn

Stanice B Plus TV se o této skutečnosti zatím na svých webových stránkách nezmiňuje. Uvádí zde pouze, že k datu ukončení pozemní digitalizace vypne analogové vysílače a také: Společný program LTV PLUS je malým výkonem 10 Wattů vysílán na K28 z lokality vodárna, Klimkovice – Hýlov (…). Vysílání programu LTV PLUS je od 5.3.2011 vysíláno podle nového programového schematu také na kanálu 59 výkonem 2 kW. Tehdejší změna vysílacího výkonu souvisela i s inovováním programového schématu, který její provozovatel označil jako lokální ochotnickou televizi.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.