Hlavní navigace

Křesťanské Rádio Proglas získalo licenci pro celoplošné digitální vysílání

5. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Stanice už nyní vysílá v rozhlasových multiplexech společností Teleko a RTIcz, dosud jako převzatý program

Licenci pro celoplošné pozemní rozhlasové digitální vysílání získalo od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) křesťanské Rádio Proglas. Stanice už nyní digitálně vysílá v multiplexech společností Teleko a RTIcz, dosud jako převzatý program. Po získání licence přejde na řádné vysílání. Oprávnění od RRTV platí osm let s možností automatického prodloužení na další osmileté období. Rádio Proglas od začátku digitalizace využívá všechny nové vysílací platformy, naladit jej mohou také diváci televizního multiplexu 3.

Content First 2022_tip temata

K TÉMATU: Digitální rozhlas dorazil na Českobudějovicko, firma RTIcz tam šíří Rádio Proglas

„Proglas se v minulosti zúčastnil několika experimentálních DAB vysílání: na jaře 2008 v Plzni, na podzim téhož roku v Praze a v létě 2010 v Příbrami. Od 1. dubna 2011 funguje řádné vysílání,“ píše stanice na svém webu. „Přechod na digitální rozhlasové vysílání je běh na dlouhou trať, ale je to zatím jediný způsob jak levně (jak pro vysílatele, tak i posluchače) a kvalitně pokrýt signálem Proglasu celou republiku,“ dodává. Analogovým signálem pokrývá Proglas necelou polovinu území České republiky, zejména severní část země.


Zdroj: Teleko

Aktuální pokrytí České republiky rozhlasovými multiplexy DAB/DAB+ (mapu kliknutím zvětšíte)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.