Hlavní navigace

Kybernetická bezpečnost zůstane v rukách CZ.NIC. Vybral si ho NBÚ

Jan Beránek

Národní bezpečnostní úřad vybral jako provozovatele Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ opět sdružení, které se o bezpečnost staralo už od roku 2011.

CSIRT.CZ je provozován sdružením CZ.NIC už od roku 2011, kdy se domluvil s ministerstvem vnitra. Teď ale dostává pověření od NBÚ. 

„Během více než čtyř let se CSIRT.CZ stal stabilní součástí mezinárodní bezpečnostní komunity, o čemž svědčí i členství v organizacích Trusted Introducer a FIRST sdružující bezpečnostní týmy z celého světa. V případě druhé jmenované organizace jsme dokonce první a jedinou organizací reprezentující Českou republiku,“ uvedl v tiskové zprávě Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

„Je to další splněný úkol, který nám ukládal zákon o kybernetické bezpečnosti. Podpisem veřejnoprávní smlouvy se formálně dokončí navrhovaná dělba kompetencí a práce mezi vládní CERT a národní CERT. Z mého pohledu je tato varianta pro současnou Českou republiku optimálním řešením,“ řekl k výběru Dušan Navrátil, ředitel NBÚ.

Našli jste v článku chybu?
28. 8. 2015 22:29
Drasar (neregistrovaný)

Kdyz by se prilis snizila cena domeny, pak by sis ji dost mozna musel koupit od spekulanta za nekolikanasobek puvodni ceny ;)

27. 8. 2015 23:27
Tomáš2 (neregistrovaný)

mixuješ pátý přes deváty, openwrt podporuje qos přes pluginy.

Špehování můžeš vypnout a dopředu víš přesně, co se bonzuje. Je to na tobě. Rozhodně lepší než otevřené Asus routery :)

Bezpečnostní díry na počítači nemají nic společného s aktualizacemi routeru a nastavením firewallu, to jsou dvě oddělené věci.

Opět, policie dokázala, jde-li o poslední kauzu, špehovat pouze lidi, kteří byli tak neopatrní a skočili jí na lep, bez nechtěné asistence napadených nedokázala nic.