Hlavní navigace

LG představila největší OLED televizor na světě, je tlustý jen 4 milimetry

4. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 1. 2012

UVNITŘ FOTO Největší OLED televizor na světě s úhlopříčkou 55“ (140 cm) a hloubkou pouhé čtyři milimetry představila na veletrhu CES 2012 v americkém Las Vegas společnost LG Electronics. Na český a slovenský trh se tento televizor pravděpodobně dostane ještě v letošním roce. OLED je technologie, kterou se budou televizory ubírat. Již dnes vyplývá ze statistik trhu, že se rapidně snižuje zájem Čechů a Slováků o plazmy, a tento trend čekáme do budoucna i u LCD/LED technologie, tvrdí mluvčí LG Electronics CZ Martin Malý.

K TÉMATU: Televizory LG pro rok 2011: pasivní 3D má činit 2/3 prodejů, ceny už pod 20 000 Kč

OLED televizory používají místo tradičních tří základních barev čtyři, na rozdíl od konkurenční technologie Quattron od Sharpu ale k červené, zelené a modré nepřidávají žlutou, nýbrž bílou. Díky ní je obraz přirozeně živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovat z libovolného úhlu, aniž by divák viděl jiné odstíny barev, vysvětluje Malý. OLED televizory nepracují s podsvícením obrazu, každý bod emituje světlo, takže je možné dosáhnout prakticky nekonečného kontrastu.

Největší OLED televizor na světě s úhlopříčkou 140 centimetrů (Foto: LG Electronics)

Technologicky nemůžou takový obraz nabídnout ani LCD ani LED televizory. Překreslení u OLED displeje je navíc tisíckrát rychlejší než u těch nejlepších LCD/LED televizorů. Obraz tak nebude nikdy rozmazaný, dodává mluvčí české pobočky LG Electronics CZ. Minimální tloušťka televizoru se promítá do velmi nízké váhy, představovaný model váží pouhých 7,5 kg.

BRAND

Co se týká ceny OLED televizoru, díky spolupráci s divizí LG Display jsme vyrobili produkt za výrazně nižší cenu, než by se od takto pokročilé technologie dalo očekávat, doplnil Malý, aniž by specifikoval, v jaké cenové hladině se model bude v Česku pohybovat.

Televizor je tlustý jen čtyři milimetry – to je méně, než leckteré chytré mobilní telefony (Foto: LG Electronics)

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).