Hlavní navigace

LG představila největší OLED televizor na světě, je tlustý jen 4 milimetry

Sdílet

UVNITŘ FOTO Největší OLED televizor na světě s úhlopříčkou 55“ (140 cm) a hloubkou pouhé čtyři milimetry představila na veletrhu CES 2012 v americkém Las Vegas společnost LG Electronics. Na český a slovenský trh se tento televizor pravděpodobně dostane ještě v letošním roce. OLED je technologie, kterou se budou televizory ubírat. Již dnes vyplývá ze statistik trhu, že se rapidně snižuje zájem Čechů a Slováků o plazmy, a tento trend čekáme do budoucna i u LCD/LED technologie, tvrdí mluvčí LG Electronics CZ Martin Malý.

K TÉMATU: Televizory LG pro rok 2011: pasivní 3D má činit 2/3 prodejů, ceny už pod 20 000 Kč

OLED televizory používají místo tradičních tří základních barev čtyři, na rozdíl od konkurenční technologie Quattron od Sharpu ale k červené, zelené a modré nepřidávají žlutou, nýbrž bílou. Díky ní je obraz přirozeně živý, jasný a ostrý. OLED displej je možné sledovat z libovolného úhlu, aniž by divák viděl jiné odstíny barev, vysvětluje Malý. OLED televizory nepracují s podsvícením obrazu, každý bod emituje světlo, takže je možné dosáhnout prakticky nekonečného kontrastu.

Největší OLED televizor na světě s úhlopříčkou 140 centimetrů (Foto: LG Electronics)

Technologicky nemůžou takový obraz nabídnout ani LCD ani LED televizory. Překreslení u OLED displeje je navíc tisíckrát rychlejší než u těch nejlepších LCD/LED televizorů. Obraz tak nebude nikdy rozmazaný, dodává mluvčí české pobočky LG Electronics CZ. Minimální tloušťka televizoru se promítá do velmi nízké váhy, představovaný model váží pouhých 7,5 kg.

Fin19-tip-stros

Co se týká ceny OLED televizoru, díky spolupráci s divizí LG Display jsme vyrobili produkt za výrazně nižší cenu, než by se od takto pokročilé technologie dalo očekávat, doplnil Malý, aniž by specifikoval, v jaké cenové hladině se model bude v Česku pohybovat.

Televizor je tlustý jen čtyři milimetry – to je méně, než leckteré chytré mobilní telefony (Foto: LG Electronics)