Televizory oceněné titulem „CES 2016 Best of Innovation“ mají čisté a jednoduché linie a výrobce tvrdí, že „všechny nepotřebné prvky, které odvádějí pozornost diváka, byly odstraněny.“
Design je vpravdě jedinečný a používá ultratenký, či spíše ultra-ultra-ultra-tenký (3 mm) OLED panel z průsvitného skla (viz koncept v galerii níže).
Aby bylo dosaženo kýženého výsledku, umístili návrháři elektroniku a také reproduktory do stojanu, který navíc nejspíše ještě hraje i roli pasivního chladiče.
Vedle Signature OLED byly uvedeny i extra tenké LCD televizory UH8500 a UH9500, takže začněme těmi.
Minimální hloubka i u LCD
Tady jde především o vrcholové 65UH8500, 75UH8550, 65UH9500 (IPS) a 86UH9550 (IPS), což jsou řady taktéž pracující s technologii HDR (High Dynamic Range). Zvládnou tudíž zobrazit i velice kontrastní objekty, resp. světlá a tmavá místa poblíž (vedle) sebe.
UH9500 je díky novému designovému konceptu ještě tenčí než jeho předchůdce, čehož bylo podle výrobce dosaženo snížením mezery mezi panelem a zadním krytem. Hloubka obrazovky nyní činí pouhých 7 mm, čehož bylo minulý rok dosahováno pouze u obrazovek OLED, které svítí vlastním světlem, a tudíž nepotřebují žádné doplňkové podsvícení.
LG Signature OLED E6 a G6
V řadě Signature OLED byly uvedeny dvě řady televizorů (snímky v galerii výše):
- E6 s úhlopříčkami 55" (140 cm) a 65" (165 cm),
- G6 s úhlopříčkami 65" (165 cm) a 77" (196 cm).
Všechny obdržely certifikaci Ultra HD Premium od UHD Alliance, což znamená, že podporují funkci vysokého dynamického rozsahu scény HDR (formáty HDR10 a Dolby Vision) a jsou – mimo jiné – vybaveny i nejnovější generací operačního systému WebOS 3.0.
Díky stmívání OLED pixelů jde u LG – na rozdíl od lokálního stmívání LCD, kde se pracuje se segmenty – zapínat nebo vypínat podsvícení každého obrazového bodu zvlášť.
Audio část Signature OLED obstarala společnost Harman/Kardon s ozvučením à la zvuková lišta, u níž reproduktory vyzařují směrem k divákovi a kde nechybí ani speciální basová část.