Hlavní navigace

LG UP970: 4K BD přehrávač připravený na Dolby Vision míří i k nám

9. 3. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: LG
UVNITŘ GALERIE – Přehrávač disků Blu-ray s rozlišením 4K se už objevil v nabídce některých obchodů. Máme pro vás doplňkové údaje, včetně dostupnosti a ceny. A ta je opravdu…

Systém Dolby Vision (HDR) podporuje několik velkých výrobců televizorů, namátkou LG a Loewe, dále pak Amazon a Netflix a zapomenout nesmíme ani na obsah (vynikající seriál Marco Polo či poslední Mad Max). Loewe Dolby Vision podporuje zatím pouze u OLED televizoru Bild 7, LG má nabídku podstatně širší, a pokud se bavíme o modelové řadě 2017, nepůjde jen o vysloveně vrcholové modely, což je určitě příjemná zpráva. Podle domácího zastoupení LG bude podpora Dolby Vision zabudována do všech televizorů s obrazovkami OLED, všech LCD přístrojů Super UHD a také do nejvyšší běžné 4K TV řady UJ750.

Co se týče obecné podpory HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah), LG i u tohoto přehrávače hovoří o tzv. Multi HDR, což znamená minimálně kompatibilitu s Dolby Vision a HDR10. Možná tu ale také bude k dispozici i systém HLG, což se však ještě nepodařilo potvrdit.

K TÉMATU: Panasonic DMP-UB900: Ultra HD Blu-ray poprvé a hned s THX

BenQ představuje 4K projektor s THX

Krakatit a Bílá nemoc digitálně restaurovány do 4K

MM AI t

LG UP970 podporuje Dolby Atmos, 10bitové barvy a je kompatibilní s celou řadou diskových formátů od CD a DTS CD až po Blu-ray, resp. 4K BD klidně i s 3D obsahem. Na rozdíl od řady konkurence má být zabudováno i rozhraní USB 3.0 umístěné na čelním panelu a má být pro něj k dispozici i podpora pro přehrávání videí v H.265/HEVC, včetně Ultra HD (4K). Vedle toho by měl zvládat i řadu dalších formátů a kontejnerů, včetně MKV, AVCHD, VC-9 či třeba DivX HD. Mezi zvukovými formáty pak najdete prosté MP3, DTS i FLAC, nechybí ale ani moderní Dolby True HD, Dolby Atmos a DTS-HD Master Audio.

Přehrávač, jehož cena a datum uvedení už jsou uvedeny na stránkách oficiální značkové prodejny LG Shop (7999 Kč a duben 2017), má zabudovánu dvojici rozhraní HDMI (HDMI 2.0a pro 4K video a HDMI 1.4 pro zvuk), digitální optický audiovýstup, obvyklé připojení přes Ethernet (LAN) a Wi-Fi bez udání verze (dá se předpokládat „ac“). Na technologii Dolby Vision je UP970 připraven, dostupná bude prostřednictvím aktualizace softwaru na konci roku 2017. Pokud se potvrdí výše uvedená cena 7999 Kč, půjde o nejlevnější přehrávač 4K BD disků na našem trhu. Nemluvě o možné aktualizaci na Dolby Vision a tento HDR systém také všechny přehrávače 4K BD disků neumí. A dokonce ani ty nesrovnatelně dražší.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).