Hlavní navigace

LG v Česku prodává první Ultra HD televizor s úhlopříčkou 84”, vyjde na půl milionu

5. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Rozlišení televizoru, který měl premiéru na nedávném veletrhu CES 2013 v Las Vegas, je čtyřikrát vyšší než Full HD: 3840×2160 pixelů

Na český a slovenský trh se dostal první Ultra HD televizor. Model 84LM960V od společnosti LG má úhlopříčku 84”, což je více než 213 cm, je vybaven pasivním 3D a technologií LG CINEMA 3D. „Díky unikátní technologii vytváří 84palcová Ultra HD televize, se kterou nyní přicházíme na trh, neuvěřitelně živý obraz s 8 miliony pixelů na jeden snímek a s rozlišením čtyřikrát vyšším než je tomu u Full HD televizorů,” přiblížil mluvčí společnosti LG Electronics CZ Martin Malý.

K TÉMATU: Ultra HD televizor od LG má rozlišení 3840×2160 a úhlopříčku dva metry

I když žádná česká televizní stanice nevysílá v Ultra HD rozlišení, nový televizor si s touto “maličkostí” dokáže poradit. “Prostřednictvím speciální funkce Resolution Upscaler Plus si budou moci čeští a slovenští spotřebitelé užít i obsah v menší kvalitě ve velkých detailech,” ujistil mluvčí LG. Televizor měl světovou premiéru teprve před několika týdny na veletrhu CES 2013 v Las Vegas, kde získal ocenění “Best Innovations“ v kategorii Video Display.

KL22 hlasovani


Foto: LG

Televizor 84LM960V má úhlopříčku 213 cm a dokáže přepočítávat HD vysílání na Ultra HD rozlišení

Funkce 3D Depth Control u této televize dotváří virtuální vzdálenost mezi zobrazovanými objekty tak, aby 3D obraz působil co možná nejreálněji. Funkce 3D Sound Zooming pak analyzuje pohyb a vzdálenost objektů na obrazovce a přizpůsobuje tomu intenzitu jimi tvořeného zvuku. “Fanoušky her potěší funkce Dual Play, posouvající co-op herní režim na zcela novou úroveň. Hráči mohou sedět vedle sebe a sledovat stejnou obrazovku, ale přitom díky speciálním brýlím pozorovat jiný obraz,” popisuje výrobce.


Foto: LG

Světovou premiéru měl první Ultra HD televizor od LG na nedávném veletrhu CES 2013 v Las Vegas

Zvuk zajišťuje 2.2 systém, který se skládá ze dvou 10W reproduktorů a dvou 15W basových reproduktorů, takže vytváří dojem, že divák sedí v kině. Jedinou “nevýhodou” prvního Ultra HD televizoru na českém trhu je jeho cena. LG doporučuje maloobchodním prodejcům, aby model nabízeli za 499 999 korun.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.