Hlavní navigace

LG v Česku prodává první Ultra HD televizor s úhlopříčkou 84”, vyjde na půl milionu

5. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Rozlišení televizoru, který měl premiéru na nedávném veletrhu CES 2013 v Las Vegas, je čtyřikrát vyšší než Full HD: 3840×2160 pixelů

Na český a slovenský trh se dostal první Ultra HD televizor. Model 84LM960V od společnosti LG má úhlopříčku 84”, což je více než 213 cm, je vybaven pasivním 3D a technologií LG CINEMA 3D. „Díky unikátní technologii vytváří 84palcová Ultra HD televize, se kterou nyní přicházíme na trh, neuvěřitelně živý obraz s 8 miliony pixelů na jeden snímek a s rozlišením čtyřikrát vyšším než je tomu u Full HD televizorů,” přiblížil mluvčí společnosti LG Electronics CZ Martin Malý.

K TÉMATU: Ultra HD televizor od LG má rozlišení 3840×2160 a úhlopříčku dva metry

I když žádná česká televizní stanice nevysílá v Ultra HD rozlišení, nový televizor si s touto “maličkostí” dokáže poradit. “Prostřednictvím speciální funkce Resolution Upscaler Plus si budou moci čeští a slovenští spotřebitelé užít i obsah v menší kvalitě ve velkých detailech,” ujistil mluvčí LG. Televizor měl světovou premiéru teprve před několika týdny na veletrhu CES 2013 v Las Vegas, kde získal ocenění “Best Innovations“ v kategorii Video Display.

cif 24 - early cena - média


Foto: LG

Televizor 84LM960V má úhlopříčku 213 cm a dokáže přepočítávat HD vysílání na Ultra HD rozlišení

Funkce 3D Depth Control u této televize dotváří virtuální vzdálenost mezi zobrazovanými objekty tak, aby 3D obraz působil co možná nejreálněji. Funkce 3D Sound Zooming pak analyzuje pohyb a vzdálenost objektů na obrazovce a přizpůsobuje tomu intenzitu jimi tvořeného zvuku. “Fanoušky her potěší funkce Dual Play, posouvající co-op herní režim na zcela novou úroveň. Hráči mohou sedět vedle sebe a sledovat stejnou obrazovku, ale přitom díky speciálním brýlím pozorovat jiný obraz,” popisuje výrobce.


Foto: LG

Světovou premiéru měl první Ultra HD televizor od LG na nedávném veletrhu CES 2013 v Las Vegas

Zvuk zajišťuje 2.2 systém, který se skládá ze dvou 10W reproduktorů a dvou 15W basových reproduktorů, takže vytváří dojem, že divák sedí v kině. Jedinou “nevýhodou” prvního Ultra HD televizoru na českém trhu je jeho cena. LG doporučuje maloobchodním prodejcům, aby model nabízeli za 499 999 korun.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).