Hlavní navigace

Lidovky.cz nasadily nový design, mění se logo i reklamní pozice

18. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajský server přichází se vzdušnějším layoutem a některými novými navigačními prvky jak na titulní stránce, tak v článcích. Redesign chystá i iDNES.cz.

Po šesti letech přichází vydavatelství Mafra s výraznou grafickou změnou serveru Lidovky.cz. Nový design je podle firmy vzdušnější a přehlednější. Částečně se změnila navigace – logo se posunulo na střed, změnilo font a je výraznější. Informace o počasí se přesunula z prominentního místa vedle otvíráku do malé ikonky v liště v horní části stránky.

Změna postihla i reklamní pozice – hlavní banner (480 × 300) se na hlavní stránce posunul trochu níže a nově se při scrollování posouvá. „Součástí redesignu byla i revize reklamních pozic: zmizely menší reklamní pozice, zůstaly jen velké viditelné formáty, které putují se čtenářem,“ potvrzuje i obchodní ředitel Mafry pro online Karel Vizinger.

Důležité jsou samozřejmě také změny v layoutu článků. "Zkoušíme také odvážnější výškové formáty fotografií. Změn doznaly i samotné články. Kromě modré lišty, která čtenáře v různých obměnách provází celým webem, přibyly medailonky autorů u stěžejních textů,“ vysvětluje projektový manažer Jiří Špaček.

Do patičky článků Lidovky.cz nasadily přehled nejdůležitějších či nejčtenějších článků či galerií, seznam populárních témat či klasický „kolotoč“ textů nadepsaný „6 zpráv, které jste nečetli“.

Lidovky.cz prošly redesignem po šesti letech. V archivu jsme ale našli i jeho starší podoby, můžete se podívat, jak se za ta léta design vyvinul:

Lidovky.cz v roce 2007:

cif - debata 2

Lidovky.cz v roce 2005:

Mimochodem – Mafra chystá i redesign iDNES.cz – čtenáři si na něj už mohou přepnout odkazem v hlavičce webu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).