Hlavní navigace

Názory k článku Lubor Nosek (Bazarobot): Od investora teď chceme především rychlé jednání

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 10. 2016 15:58

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Není nad to si vycucat čísla z prstu a pak na nich ukazovat, jak to nemůže nikdy fungovat.
  Takže se podívejme na realitu:
  "Odměna Bazarobotu nikdy nepřekročí 499 Kč. Do 19 Kč náleží Bazarobotu 90%, nad tuto hranici 35%."
  http://bazarobot.cz/cenik

  Čili mají marži >= 35% na vše, co se prodá max. za 1425 Kč.
  Což je zjevně skoro všechno, takže v průměru se určitě s marží pod 30% nepropadnou.
  A pokud chtějí vydělat víc, musí prodat víc položek => plán mají zjevně správný.

 • 20. 10. 2016 10:10

  j4 (neregistrovaný) 46.167.241.---

  Drzim palce, at se podari najit investora. Bazarobot pouzivam uz od roku 2014 pravidelne a usetril mi uz hoodne casu.

 • 20. 10. 2016 12:21

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  Panebože.. to jsou kecy.. kecy.. zaprvé mi přijde neskutečně přefouknuté "svozovou službu" nazývat startupem. za druhé, naprosto nechápu, který investor by do toho nalil "desítky milionů korun" - když ta služba ani náhodou není schopná vydělat v nějakém horizontu 3-5 let ani prvních 10 mil na nezdaněném zisku.

  stačí se podívat, co nabízí na Aukru a jakých cen se dosahuje. Z toho (tuším) má mít zákazník 90 % a jim snad zůstane asi 10 %. Kdo a jak platí provize a z čeho Aukru, to jsem blížeji nezkoumal. Ale pokud (jak tvrdí) měli naposledy obrat 6 mil. Kč, tak jim z toho zůstalo 600.000 Kč na všechny zaměstnance, náklady firmy - a tedy byli pořád ve ztrátě.

  Na to, aby vydělali 10.000.000 Kč nezdaněného zisku, potřebují při nastaveném systému marže prodat věci za 100 milionů, což samo o sobě určitě není nepředstavitelné, ale zde se bavíme o věcech, jejichž průměrné prodejní cena bude mezi 300-1000 Kč .. tj. asi 30.000 individuálních položek. To je skoro 100 ks den co den, to už máte náklady nejen na skladování, focení a veškerou logistiku.. a to jsme stále pouze o prvního "10 mil balíčku zisku" - a oni chtějí desítky milionů od investorů, kteří pochopitelně čekají, že se jim to sakra vyplatí a rozhodně že na tom neprodělají..

  tyhle "skvělé investiční akce" jako např. i ta Lidská síla, co každou chvíli prudí v radiiu (také prý dostali desítky mil na "uklízečky") mi přijdou s jediným cílem: vytáhnout od hlupáku (investorů) prachy a za tři roky tzv. vítězoslavně vyhlásit EXIT a další, ať se stará, komu prodá předražený nápad.

 • 20. 10. 2016 16:22

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Proč to degradujete názvem "svozová služba"?
  Není přece podstatné to, že věci odvezou - to je jen bonus navíc.
  Podstatné je, že ty věci nafotí, popíšou, otestujou a prodají.

  Takže já jsem se bez práce a ekologicky zbavil desítek věcí, které mi bylo líto vyhodit, ale sám jsem neměl energii ani motivaci (moc nízká cena) řešit jejich prodej. A jako bonus mi za to přistála na účtu tisícovka.

  Ale nejde jen o drobnosti. Povedlo se jim prodat jeden můj starý objektiv za cenu, která mi vyrazila dech - a došlo mi, že kdybych ho dražil na Aukru přes vlastní účet, výsledná cena by nejspíš byla mnohem nižší - protože oni jako prodejce mají mnohem vyšší důvěryhodnost. Tím, že prodej zaštítili svým jménem a tedy zvýšili důvěryhodnost pro kupujícího, se podle mě cena zvedla mnohem víc, než kolik pak dělala jejich provize.
  Win-win.

 • 21. 10. 2016 8:29

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Skvělé, to jsem moc rád, že mají zavedenou konkurenci.
  Kde vám můžu dát vědět, že si máte přijet pro pár krabic, až zase příště uklidím v garáži?

 • 22. 10. 2016 10:33

  OmLix (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Pravděpodobně je příčina a problém někde jinde. Oni se bojí hlavní nové konkurence www.hyperodvoz.cz. Tady asi firma více přemýšlela a má jiný ceník http://www.hyperodvoz.cz/cenik . Tady jsou dokonce jejich sklady https://www.instagram.com/hyperodvoz/ . Bazarobot hledá investora, protože s novou konkurencí nejde bojovat. Mají více peněz a vlastní weby, kde to můžou promovat. Mají to prodat jim...

 • 21. 10. 2016 10:07

  Pája (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz

  Nechci hanit, každá snaha se počítá. Ale myslím si, že jsou hodně v úzkých Vypovídá o tom ta věta, že nechtějí čekat dva měsíce, aby dostali o pár miliónů víc, kdo přijde teď, ihned ho podepíší. Takže podle mě (mohu se plést) jsou úplně těsně před krachem a potřebují nutně ihned další finance, jinak zbankrotují a protože toho invetsora napřesvědčili, tento článek je úplně poslední snahou o sehnání kohokoliv. Ale přeju jim to, třeba se dají dohromady a prostě každá snaha má být po zásluze oceněna...

 • 21. 10. 2016 8:26

  OB (neregistrovaný) 77.48.30.---

  Asi máte opravdu problém se čtením, takže ještě jednou:
  "Odměna Bazarobotu nikdy nepřekročí 499 Kč. Do 19 Kč náleží Bazarobotu 90%, nad tuto hranici 35%."
  http://bazarobot.cz/cenik

  Zdůrazňuji: "Odměna Bazarobotu nikdy nepřekročí 499 Kč.".
  Takže lidi přes prodávají i ty iPhony a předem přesně vědí, jaká bude marže.
  A dovolím si tvrdit, že se vyplatí prodat iPhone přes Aukrobot, protože se tam vydraží za víc (důvěryhodný prodejce), než kdyby to prodávali sami.

 • 20. 10. 2016 12:26

  xls (neregistrovaný) 43.252.17.---

  Co dělat, počty dneska nejsou v módě. U spousty "byznysů" si stačí vzít do ruky kalkulačku a je to hned jasné. To ale dneska není cool, na tom start-up nepostavíte.

 • 23. 10. 2016 2:46

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  nechci říkat, že nemůžete mít pravdu.. ale hyperodvoz je stejná tragédie jako jejich hyperinzerce.. ostatně (sami, všichni co to budete číst) si položte ruku na srdce, zamyslete se a v případě, že máte v plánu něco soukromě odprodat na inzerát - bude hyperinzerace na vašem min. 3. místě volby? Já soudím, že rozhodně ne.. nebude rozhodně ani na prvním, ani na druhém.. natož na třetím.. bez nějakého ladu a skladu u celé řady dotyčných budou figurovat aukro, sbazar a bazos.

  hyperodvaz může mít "brutální" reklamy v rádích - ale to je asi tak jediné, na co se vzmůže. Už předem je to totálně mrtvý projekt..

  - ale pokud se pletu, tak určitě se tu najde celá řada nadšenců, kteří začnou jeden přes druhého vykřikovat, jak jim ta "neskutečně báááječná služba" vydělala XXX peněz.

  P.S. .. ostatně nestojí od věci zmínit i fakt, že pokud si někdo libuje nad tím, že mu jeho iphone prodá firma, jež je mnoha ostatními vnímána jako "obskurní" (= z důvodu, že je čistý přeprodejce a až tolik mu nemusí záležet na kvalitě či vstupních parametrech).. tak huráá.. přeji vám šťastné zítřky s prodejem svého nepotřebného majetku skrze tyto "subjekty".. ono totiž nějaké skore na Aukru pokaždé nehovoří o tom, jak kvalitní ten prodejce je.. ale to tu pochopí jen ti inteligentnější, co automaticky neklikají na moře minusů..

 • 23. 10. 2016 3:27

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  speciálně pro uživatele OB, který se domnívá, že prodat iphone skrze aukrobot mu vynese mnohem více vzhledem k jejich reputaci :

  toto je jedna z aktuálně nejdražších položek nabízených Aukrobotem v dnešní době. Nevyznám se moc ve fotografii, ale mám za to, že ten daný kousek za 5000 + Kč by si opravdu zasloužil MINIMALNE NEJAKOU SPECIFIKACI!! - tady o tom není ani slova.. i těch fotek je tak málo, že si z toho neudělá případný žadatel potřebnou informaci.. a vy mi (OB) budete pořád tvrdit, že je mnohem výhodnější prodávat dražší věci skrze aukrobot protože jejich "jakási AUTORITA či DUVERA NA TRHU??""!

  - kdyby ten foták prodával sám majitel (bezpochyby zanícený fotograf), tak k němu dát X krát více informací o stavu, co to umí, jaké má parametry závěrku, čočku apod. (pro mě nesmysly).. a co udělal aukrobot? jak se snažil navýšit prodej či přispět k jeho vyšší prodejní ceně? - totální H-VNO..

 • 23. 10. 2016 3:02

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  Myslím, že toto hovoří za vše - poslední negativy udělené tomuto úžasnému prodejci: (každý z prodejců pochopitelně jednou padne na nějakého "trotla", co není schopen racionálního vysvětlení.. ale těch specifických negativů na konkrétní "nefunkčnost" něčeho má až přílíš za tak krátkou dobu.. běžnější jsou negativy typu, že někdo nekomunikuje, není ochoten poslat na dobírku či že odeslání strašně dlouho trvá)..

  chamarie (18) (Kupující) Negativní 07 říj 2016, 13:42 6498388702 Zobrazit
  Varuji před tímto prodejcem a rizikem zneužití osobních údajů - před osobním vyzvednutím musíte předem zboží zaplatit na účet a poté při výdeji zboží požadují doklad totožnosti z kterého opíší vaše osobní údaje.Prý pro vlastní evidenci ?!

  atiapoa (93) (Kupující) Negativní 21 zář 2016, 03:48 6270703037 Zobrazit
  NEDOPORUČUJI !! Nabídka byla 3 x DVD, místo toho prodejce zaslal 3 x CD - řádná reklamace a prodejce ji NEUZNAL !! NEDOPORUČUJI !!

  DJGeGi (78) (Kupující) Negativní 20 zář 2016, 00:17 6390817431 Zobrazit
  Bohužel jsem byl pracovně mimo republiku a jen co jsem dojel, trestný bod a přitom jsem chtěl dokončit obchod... Hold dřívější obchody s mou osobou jim nestačilo, aby pozdrželi...
  [Přidáno : 20 zář 2016, 13:34 ] Dobrý den, je nám líto, ale bohužel jste nesplnil podmínky dané aukce. Jelikož jste nás nijak neinformoval, nemohli jsme z naší strany udělat nic jiného.

  xpavelo (34) (Kupující) Negativní 30 srp 2016, 18:19 6388304198 Zobrazit
  Zboží nefungovalo, doručeno zpět, ovšem ne tak peníze. Trvá to již 12 dní, asi předám ke správnímu řízení přes Aukro. O dopravném se raději ani nezmiňuji... NIKDY VÍCE !!!
  [Přidáno : 31 srp 2016, 16:00 ] Vzniklá situace nás mrzí, Vaši reklamaci evidujeme, nicméně nám do dnešního dne nebylo zboží doručeno. Kontaktujte nás, prosím, ať můžeme tuto záležitost dořešit. Děkujeme.

  Alois25 (111) (Kupující) Negativní 20 srp 2016, 01:33 6353888137 Zobrazit
  Mixér mněl vylomenou část s trnem na víku, čím byl nepoužitelný! Chtěli hodit vinu na přepravce, i když zásilka byla perfektně zabalená, jednotlivé součástky byli zvlášť zabalené do bubl. fólie a krabice nebyla poškozena! Bude mne to stát 250 Kč!
  [Přidáno : 22 srp 2016, 08:43 ] K poškození bohužel došlo při přepravě. Máme záznam z expedice zboží, kde bylo zboží ještě zcela v pořádku. Prosíme proto o reklamaci u přepravce. Děkujeme za pochopení.

  madoxfredy (166) (Kupující) Negativní 16 čec 2016, 22:30 6290639744 Zobrazit
  Nedoporučuji! "Prodejce" mění podmínky, zvláště výši požadovaného poštovného "ZA POCHODU". Po zaplacení za zboží a za původně požadované poštovné 99 Kč za první položku a celkem max.19 Kč za další položky chce 327 Kč poštovného za použité drobnosti!
  [Přidáno : 18 čec 2016, 12:04 ] Mrzí nás, že kupující nabyla chybného dojmu. Naše poštovné je jasně uvedeno u každé aukce (19 Kč za každou další položku) a rozhodně nemohlo být dodatečně změněno. Kupující to bylo vysvětlováno, ale bohužel bezvýsledně a obchod tak musel být zrušen.

  CrayXMP (2380) (Kupující) Negativní 10 čec 2016, 00:57 6253769350 Zobrazit
  Server oproti popisu neměl: 4x Xeon E5320 (ale pouze 1 quad core), dále měl pouze 2 místo 4 HDD a 2 místo 4 GB RAM. Výmluva na zalomený klíček neobstojí, hlavní kryt (po celé délce) je bez zámku a VIZUALNE tedy Aukrobot mohl zkontrolovat paměti.
  [Přidáno : 11 čec 2016, 10:03 ] Omlouváme se Vám za chybný popis. Zboží nám můžete vrátit, jak jsme Vám psali emailem, poslali bychom pro jeho vyzvednutí přepravní službu - samozřejmě na naše náklady. Po doručení zboží Vám vrátíme uhrazené peníze.

  CrayXMP (2380) (Kupující) Negativní 10 čec 2016, 00:54 6253720615 Zobrazit
  server oproti popisu neměl: 4x Xeon E5320 (ale pouze 1 Quad Core), dále měl zalomený klíček v zámku (neuvedeno)... co znamená "4x volný REK (SAS) slot pro HDD" naprosto NECHAPU.. Aukrobot zkrátka neumí prodávat servery, nevyzná se v tom.
  [Přidáno : 11 čec 2016, 10:03 ] Omlouváme se Vám za chybný popis. Zboží nám můžete vrátit, jak jsme Vám psali emailem, poslali bychom pro jeho vyzvednutí přepravní službu - samozřejmě na naše náklady. Po doručení zboží Vám vrátíme uhrazené peníze.

 • 20. 10. 2016 22:06

  TIRO (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No shrábnout ten herberk na hromadu a ušetřit vyklízečům půd hodně starostí kam to vyhodit může fungovat. Ale určitě ne jak byznys, jak si nějaký pomatenec může představovat.

 • 20. 10. 2016 17:55

  tom (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  aukro je davno mrtve a akrobot umira s nim, proto se snazi ted nabizet veci i jinde, ale ono vubec ten trh s kramama jde dolu a dolu to nema budoucnost zlate casy co stacilo vystavit sebevetsi blbost a ona se prodala jsou pryc.

 • 22. 10. 2016 2:11

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  NE.. to rozhodně nemůžete.. děláte tuto službu jako svým způsobem "bezplatný bonus" pro naše klienty, kteří dostanou celkový výnos z prodeje minus provize aukro. Není naším záměrem to nabízet každému. Díky tomu jsme schopni se věnovat prodeji daných věcí mnohem kvalitněji než nějaký bazarobot, protože jich máme násobně méně a více času se řádně věnovat jejich prodeji..

  předpokládám, že NIKDO z těch, co zatukal ty minusy, neprodal v životě více jak 300 věcí na Aukru a naprosto neví, o čem to je .. :)

 • 22. 10. 2016 2:11

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  NE.. to rozhodně nemůžete.. děláte tuto službu jako svým způsobem "bezplatný bonus" pro naše klienty, kteří dostanou celkový výnos z prodeje minus provize aukro. Není naším záměrem to nabízet každému. Díky tomu jsme schopni se věnovat prodeji daných věcí mnohem kvalitnějši než nějaký bazarobot, protože jich máme násobně méně a více času se řádně věnovat jejich prodeji..

  předpokládám, že NIKDO z těch, co zatukal ty minusy, neprodal v životě více jak 300 věcí na Aukru a naprosto neví, o čem to je .. :)

 • 21. 10. 2016 2:50

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  .. a ještě k dotyčnému "OB (neregistrovaný) 77.48.30.---) .. pokud by jim to tak "sakra vynášelo" - jak vy tvrdíte, marže 35 % prakticky ze všeho.. tak z 6 mil Kč obratu by měli mít hrubý zisk 2.1 mil Kč - a jim to pořád nestačí na náklady firmy! (to je pro zajímavost 175.000 Kč měsíčně) Jak je v článku zmíněno, i na to si musí půjčovat.. takže opravdu ne.. není to tak lukrativní business, jak vy si malujete a snažíte se přesvědčit ostatní..

  co se týče nákladů, byl jsem v létě 2016 v jejich "centrále a výdejním místě" v HK. Byla tam jedna recepční u stolu v místnosti o rozměrech cca 6* 4 m v přízemí průmyslového areálu. Za sebou měla dveře do nějakého skládku, který neměl více jak 6 x 4m.. Vybavení dané místnosti: jeden stůl z nějakého aska do Lka, OEM počítač s monitorem, laciná tiskárna.. věci určené k osobnímu odběru položené na koberci podél stěny místnosti.. a teď si to dejte do souvislosti s jejich očekávanými měsíčnimi náklady, že si na ně ani nevydělají a musí si půjčovat.. myslím, že to bude každému jasné.

 • 21. 10. 2016 2:36

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  no protože nic jiného než svozová služba s bonusem navíc nejsou.. to, co oni tzv. "vynalezli", my objevili 6 let již před nimi a děláme pro naše klienty. Vím moc dobře, co to obnáší prodávat individuální kusy - a děláme to lépe než oni, po stránce kvality prezentace.

  navíc mám s nimi osobní zkušenost, že jejich TZV KVALITA (s jakou se věnuji popisu, přezkoumání dané věcí atd) má své značné mezery - nabízeli server, který vůbec neměl v sobě komponenty, které dle nich měl mít. Naprosto lichý popis - kdo chce, si může dohledat negativy, které jsem jim v tomto případě udělil.

  oni zkrátka prodají COKOLIV - typu ponožky, plavky za 50 kč či čajovou lžičku za 20 kč.. z naprosto většiny je to veteš.

 • 21. 10. 2016 2:41

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  Ceník je aktualizovaný a nový. Nekoukám na jejich stránky opravdu každý den. Když bazarobot s velkou sláááááááááávou začínal, byl jiný.. od té doby jsem neměl potřebu se na něj dívat..

  ostatně.. pokud jste měl v úmyslu mi naznačit, jak kolosálně jsem mimo (že by to pro investory nemělo být zajímavé).. kdo si myslíte, že jim svěří k prodeji věc, z které jim dá více jak 1/3 ?? Jako iphone 6s - co prodají za 6000 - a oni z toho seberou cca 2000 kč a vám nechají 4000? Nemyslíte, že ta marže je tak neskutečně přehnaná, že to prodávající raději sami dají na bazos, sbazar či aukro sami??

  35 % je svým způsobem nechutná LICHVA.. málokdo jim dá cokoliv hodnotnějšího nad 1000 Kč, aby se sám připravil o 1/4 až 1/3 zisku.. lidi nejsou blbí - i když si to nekteří myslí..

 • 21. 10. 2016 2:36

  CrayXMP (neregistrovaný) ---.alliante.cz

  no protože nic jiného než svozová služba s bonusem navíc nejsou.. to, co oni tzv. "vynalezli", my objevili 6 let již před nimi a děláme pro naše klienty. Vím moc dobře, co to obnáší prodávat individuální kusy - a děláme to lépe než oni, po stránce kvality prezentace.

  navíc mám s nimi osobní zkušenost, že jejich TZV KVALITA (s jakou se věnuji popisu, přezkoumání dané věcí atd) má své značné mezery - nabízeli server, který vůbec neměl v sobě komponenty, které dle nich měl mít. Naprosto lichý popis - kdo chce, si může dohledat negativy, které jsem jim v tomto případě udělil.

  oni zkrátka prodají COKOLIV - typu ponožky, plavky za 50 kč či čajovou lžičku za 20 kč.. z naprosto většiny je to veteš.