Hlavní navigace

Mafra koupila realitní web AdInternet. Chce trochu prohnat Seznam

17. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatelství chce zvýšit svůj tržní podíl na realitním trhu, kterému vládnou Sreality od Seznamu. Ke svému katalogu si pořídil novou službu i s jejím týmem.

Dvojka realitního online trhu – Reality na iDnesu – dostanou parťáka. AdInternet, za kterým stojí investoři ze skupiny Chenen, pomáhá developerům prodávat nové domy a byty opačnou cestou než je to běžné.

V klasickém modelu platí developeři za inzerování svých realit dopředu, AdInternet zkouší hledat zájemce o bydlení na vlastní náklady a odměnu inkasuje po úspěšném prodeji. Podle informací z tiskové zprávy má uzavřené smlouvy s více než šedesátkou developerů. 

„Po čtyřech letech fungování jsme stále jediní na trhu,“ tvrdí Michal Hanus z Chenenu s tím, že AdInternet podle něj tvoří nový standard v oboru. 

"Věříme, že know-how a kontakty kolegů z AdInternet pomohou přinést ještě lepší výsledky,“ komentuje obchod Michal Hanák z Mafry, který dohlíží na digitální divizi vydavatelství.

MMF23 tip3

Mafra netroškařila a pořídila si rovnou stoprocentní podíl. Cena má zůstat tajemstvím. Ve firmě ale po akvizici zůstává zakladatel Jakub Zamrazil, který bude zároveň jednatelem AdInternet, a Petr Makovský zůstává obchodním ředitelem AdInternet. 

Realitní on-line trh se začíná hýbat. Kromě Mafry se dějí věci i v Brně, kde tamní server UlovDomov získal po čtyřech měsících provozu dalšího investora. Milion korun do projektu zakladatelů Chlapské zásilky nasypal místní podnikatelský matador Ladislav Chodák

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).