Hlavní navigace

Majitel posílá TV Barrandov další finanční injekci: 100 milionů korun

5. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
5. 5. 2011

Sto milionů korun získala televize Barrandov od svého majitele na další provoz, výrobu a nákup pořadů. Informovala o tom Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ve své dnešní tiskové zprávě z posledního jednání. Radní souhlasili s navýšením základního kapitálu akciové společnosti Barrandov Televizní Studio o 100 milionů korun na 897,4 milionu Kč. Od vzniku TV Barrandov jde o třetí finanční injekci od jejího majitele Tomáše Chrenka.

K TÉMATU: Majitel TV Barrandov ztrojnásobil základní jmění televize na 600 milionů Kč

Navýšení základního kapitálu o 100 miliónů korun je určeno na zajištění potřeb programu a provozu TV Barrandov, potvrdil serveru DigiZone.cz ředitel marketingu a vlastní výroby TV Barrandov Janis Sidovský, který je zároveň místopředsedou představenstva společnosti Barrandov Televizní Studio. Poprvé navyšoval majitel Barrandova základní jmění licencované společnosti v březnu 2009, dva měsíce po startu televize. Tehdy šlo o 400 milionů ko­run.

ČTĚTE TAKÉ: Majitel TV Barrandov Chrenek: Letos to bude už bez finanční injekce

MMF24

K dalšími navyšování o více než 200 milionů korun došlo loni v červenci. Tehdy mělo jít především o investice do programu. Televize Barrandov je nadále ztrátová, což ale odpovídá jejímu byznys plánu. Horší to je s její sledovaností, neboť v letošním roce se zastavil růst jejího podílu na trhu a momentálně ji poráží druhý program Novy, filmový kanál Nova Cinema. Ten se inspiroval Barrandovem a vysílá populární starší české filmy a komedie.

Tomáš Chrenek původně už nechtěl základní jmění Barrandova navyšovat. Pokud se věci budou vyvíjet způsobem, jakým se vyvíjely doteď, a televize se bude držet minimálně na té úrovni, kde je v současnosti, tak letos nepočítáme s dalším finančním vstupem akcionářů, řekl v lednu Lidovým novinám.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).