Hlavní navigace

Mapy.cz vylepšují možnosti hledání v rámci Evropy

10. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mapy.cz z dílny české portálové jedničky Seznam.cz by nyní měly být výrazně více použitelné při hledání adres v rámci Evropy, respektive i mimo Českou republiku. Na našich mapách tedy nyní můžete hledat v celé Evropě nejen v názvech obcí a ulic, ale máme zde pro vás přichystané i názvy regionů, okrsků, spolkových zemí, provincií, prefektur, farností, hrabství, distriktů, autonomií, žup, vojvodství a všelijaké další rozmanité havěti, o jaké by člověk ani netušil, že se v Evropě vůbec vyskytuje,…

Mapy.cz z dílny české portálové jedničky Seznam.cz by nyní měly být výrazně více použitelné při hledání adres v rámci Evropy, respektive i mimo Českou republiku. Na našich mapách tedy nyní můžete hledat v celé Evropě nejen v názvech obcí a ulic, ale máme zde pro vás přichystané i názvy regionů, okrsků, spolkových zemí, provincií, prefektur, farností, hrabství, distriktů, autonomií, žup, vojvodství a všelijaké další rozmanité havěti, o jaké by člověk ani netušil, že se v Evropě vůbec vyskytuje, píše se s nadsázkou na oficiálním blogu služby Mapy.cz.

Seznam.cz tvrdí, že ve většině těchto lokalit nyní dovedou Mapy.cz najít i konkrétní číslo popisné. Funguje také hledání objektů v okolí vybrané adresy, tedy třeba restaurace, banky a bankomatů, ubytování apod. V databázi nyní máme přes pět milionů položek! Ač se to na první pohled nezdá, zahraniční názvy dost často kolidují s názvy českými, a tak protože jsme službou pro české uživatele, nastavili jsme hledání tak, aby většinou preferovalo výsledky z České republiky nad výsledky z ciziny, doplňuje Seznam.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.