Hlavní navigace

Marek Singer: Prima může porazit Novu, už teď jsme na 85 až 90 % jejího výkonu

14. 12. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Podle končícího generálního ředitele FTV Primy tato televizní skupina vydělala na tom, že dříve než Nova začala spouštět jasně profilované volně šířené tematické kanály

FTV Prima by mohla v budoucnu porazit konkurenční skupinu Nova v podílu na dospělém publiku, protože se jí podařilo dříve přejít na strategii úžeji zaměřených tematických kanálů. Myslí si to Marek Singer, končící generální ředitel skupiny Prima, který od Nového roku nastoupí do švédského mediálního koncernu Modern Times Group (MTG) jako viceprezident pro region střední Evropy. „Šance tu je, pokud se tedy bavíme o celodenní sledovanosti u diváků starších patnácti let,” řekl Singer v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

K TÉMATU: FTV Prima změní generálního ředitele, Marek Singer míří do vedení skupiny MTG

Právě u publika staršího patnácti let se Primě coby celé skupině podařilo Novu letos v létě dva týdny po sobě porazit. Nahrávaly jí ale letní olympijské hry, které přitáhly pozornost diváků k České televizi a výrazněji zasáhly Novu než Primu. „Na podzim, když začala sezona, se držíme zhruba na 85 až 90 procentech toho, co má Nova. Teď navíc obě skupiny dělají nové kanály, takže se to zase nějak posune,” míní Singer. Vedle nových tematických kanálů Primě podle jejího ředitele pomohlo i vylepšení reputace hlavního kanálu Prima family.

ČTĚTE TAKÉ: Novým generálním ředitelem Primy bude šéf obchodu Martin Konrád

“V roce 2008, když jsem nastoupil, bylo období po Vyvolených, kdy se říkalo, že každá další série bude tou velkou peckou. Jenže to byla strategie pouze jednoho velkého hřebíčku do zdi, jednoho obrovského hitu, s nímž televize stojí a padá. Tuhle strategii jsme změnili, šli jsme okno od okna, postupně je spravovali a zaplňovali, až jsme se dostali ke schématu, které už funguje jako celek a nestojí tolik na jednom pořadu,” vysvětlil Singer v celostránkovém interview pro Hospodářské noviny.

NAPSALI JSME: Obchoďák končí, Prima family se rozhodla, že druhou řadu seriálu už nenatočí

MM socky3

Ředitel Primy ale zároveň přiznal programové přešlapy. Seriál Obchoďák, od něhož si Prima coby nejdražší vlastní tvorby v historii slibovala velkou sledovanost, zklamal a teprve nyní ve svém závěru dosahuje čísel, které od něj Prima očekávala už v září. Proto televize nepřehodnotí svoje rozhodnutí, že další řadu Obchoďáku už nenatočí. “Na českém trhu je přeseriálováno, takzvaně dlouhoběžkových seriálů vyjelo víc, ale lidé udrží v hlavě dva, možná tři, ale čtyři a víc už ne,” míní Singer. Obchoďák přitom měl být dalším “nekonečným” seriálem, kterým Prima chtěla doplnit úspěšné Cesty domů.

Vedle chystaného čtvrtého kanálu Primy, dokumentární stanice Prima Zoom, je podle Singera na trhu ještě místo pro několik málo volně šířených televizních kanálů. “Buď ve spojení s některou z větších mediálních skupin, jimž se hodí do portfolia, nebo když budou zacílené na nějakou zajímavou skupinu a budou moct mít dražší reklamu. Ale opravdu jen pár,” míní šéf Primy. “My chystáme Zoom, Nova rozjíždí Smíchov, uvidíme, kdo se bude smát naposled. Jistý prostor i pro nás tady ještě vidím. Vezměte si Pětku, oni vzali starší seriály a pořady, posbírali je z jiných televizí, kde už tak nefungovaly, a výsledek nebyl úplně špatný.”

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.