Hlavní navigace

Mark Zuckerberg používá všude jedno snadné heslo. Nebuďte jako on

6. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud jste si v úniku hesel z LinkedIn našli heslo Marka Zuckerberga, mohli jste mu „hacknout“ Twitter i Pinterest. Někdo byl ale zřejmě rychlejší.

Heslo Marka Zuckerberga  z LinkedIn bylo „dadada“ a o víkendu ho útočníci použili k „hacknutí“ jeho účtu na Twitteru i na Pinterestu. Chápete to správně, Zuckerberg používá zásadně jednoduché heslo, nejspíše i na více službách. A poté, co toto heslo unikne na veřejnost, zůstane v klidu. Tedy do okamžiku, než mu někdo nabourá další účty.

Šéf (a částečný majitel) jedné z nejsilnějších internetových firem se prostě chová jako ten nejhloupější uživatel internetu. Buď jedno a to samé heslo používá na dalších službách, nebo používá nějaký klasický, snadno odhadnutelný systém, který útočníkům umožní uhodnout i hesla na jiných službách.

Proti běžným smrtelníkům má ovšem Zuckerberg jednu výhodu: Twitter i Pinterest mu jeho účty velmi rychle vrátily. Což se u normálního člověka stane velmi málokdy a je to nesmírně obtížné.

Skupina útočníků vystupující pod jménem Ourminem si z Zuckerberga trochu dělala legraci. Na jeho Twitter například napsali výzvu, aby je kontaktoval („Hey we got access to your Twitter & Instagram & Pinterest, we are just testing your security, please direct message us“). Navíc tvrdí, že se jim podařilo získat přístup i na Instagram. To je ještě o něco pikantnější, protože Instagram patří přímo Facebooku.

ebf - partner 1

Je dobré připomenout, že jak Twitter, tak Instagram umožňují velmi snadno použitelné dvoufaktorové ověření.

Zdroj: Mark Zuckerberg's Social Media Accounts Hacked

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).