Hlavní navigace

Meziroční nárůst spamu o 144 procent

Jiří Macich ml.

Co se týče vývoje zastoupení nevyžádaných reklamních sdělení mezi veškerou elektronickou poštou, nemáme pro vás ani na začátku roku 2007 dobré zprávy. Společnost Postini v prosinci zaznamenala meziroční nárůst spamu o 144 procent. Celkový podíl spamu v e-mailové korespondenci se začíná pozvolna blížit téměř ke 100 procentům. V prosinci bylo zablokováno přibližně 25 miliard spamu a i tak jsou schránky stále zavalovány. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla v roce 2007 výrazně změnit k…

Co se týče vývoje zastoupení nevyžádaných reklamních sdělení mezi veškerou elektronickou poštou, nemáme pro vás ani na začátku roku 2007 dobré zprávy. Společnost Postini v prosinci zaznamenala meziroční nárůst spamu o 144 procent. Celkový podíl spamu v e-mailové korespondenci se začíná pozvolna blížit téměř ke 100 procentům. V prosinci bylo zablokováno přibližně 25 miliard spamu a i tak jsou schránky stále zavalovány. Nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla v roce 2007 výrazně změnit k lepšímu. Počet tzv. zombie počítačů infikovaných malwarem a rozesílajících spam bez vědomí oprávněného uživatele bohužel neustále roste. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
15. 1. 2007 8:52
alum (neregistrovaný)
Rekl bych, ze jsi spis divnej :-)), ale nemyslim to nejak urazlive. Pracuji jako spravce posty na jedne vysoke skole. Prumerny pocet spamu: 90% veskere posty. Prumerny denni pocet spamu zachycenych antispamem se za poslednich nekolik mesicu vice nez zdvojnasobil. Neco z toho je zpusobeno kvalitnejsim nastavenim, ale obecne narust poctu spamu je linearni. Denne zachytime desitky tisic spamu.
15. 1. 2007 8:31
Peppa (neregistrovaný)
Proč s tím provajdři nic nedělají? Každý zombie PC bych odpojil na 10 min × počet stížností na danou IP adresu. Sebral bych jim právo používat SMTP.