Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Michal Horák (MusicJet): hudbu budeme muset možná dotovat i z daní od Petr Holý - Ze začátku mi to přišlo sympatické, ale v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 4. 2012 8:50

  Petr Holý

  Ze začátku mi to přišlo sympatické, ale v půlce si to u mne pán zkazil.

  Plná ústa nového přístupu, a pak se najednou začne bránit konkurenci. Ale to je přesně to co už tady bylo, ten jediný, správný, brandovaný přístup, a cokoliv jiného je ilegální.

  Pane Horáku, krásně ukazujete, že to opravdu ale opravdu nemyslíte upřímně. Jednak situace, kdy pouze váš projekt je ten správný a jediný legální je cesta z bláta do louže, protože jedině konkurence a soutěž různých projektů může dát férové podmínky a logicky nižší cenu (a to se vám evidentně velmi nelíbí), a druhak nezlobte se na mne, ale nabídka 20 mptrojek za 150,- Kč je kalkulace ze světa fantasmagorií. To si můžete zkoušet třeba v americe, ale ne v evropě, kde je stahování pro osobní potřebu legální.... za to by platil jen agent OSA nebo blázen. Platit za něco co mohu legálně získat zdarma??? To je evidentně špatný podnikatelský záměr ex ante :)

  Pokud chcete uspět, musíte přijít s přidanou hodnotou, například měsíční paušál s neomezeným přístupem ke všemu za 150,-. ale za jednotlivé skladby Vám opravdu, ale opravdu moc lidí platit nebude, notabene když už za to jednou platí (mimo jiné) i v zákonném výpalném.

  Možná byste si měl ujasnit realitu, než začnete plakat na špatném hrobě. My všichni hudbu a potažmo celou kulturu podporujeme a to dokonce několikrát. Jednak část našich daní jde přes ministerstvo kultury do kultury (teda do té lepší, ale to je už problém kulturních podnikatelů se o to poprat), jednak z každého media a každé reprodukční techniky jde daň OSA a podobným žráčům, kteří to "přerozdělují" (a to je problém OSA fans aby si svůj díl vyboxovali).

  Navíc nezapomínejte na koncesionářské poplatky z nichž ČT a ČRo podporují i hudební projekty. O reklamě v souvislosti s kulturou snad ani nemusíme mluvit.

  Opravdu chcete, abychom platili za muziku pětkrát nebo šestkrát? Proberte se.

 • 6. 4. 2012 9:37

  nara yan (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Presne. Dalsi ubreceny prodavac pisku na Sahare(tm), ktery zaspal dobu o nejakych 10 let.