Hlavní navigace

Microsoft chystá Office 365 Personal, levnější variantu pro jednotlivce

Jiří Macich ml.

Nabídku Office 365 pro domácnosti doplní levnější nabídka pro jednotlivce. Cílit by měla například na stále častější jednočlenné domácnosti. Kolik bude stát předplatné?

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přibližně před rokem Microsoft přišel s balíčkem Office 365 Home Premium pro domácnosti. Nyní chystá další variantu balíčku pro osobní využití Office 365 Personal, která bude určena jednotlivcům. Balíček se bude skládat z jedné licence nejnovější verze Office pro Windows či OS X a jedné licence Office Mobile pro tablet.

Balíček též bude zahrnovat extra 20 GB pro úložiště OneDrive (SkyDrive) a měsíčně 60 volných minut pro volání přes Skype. Měsíční předplatné Office 365 Personal má činit 6,99 USD. Roční pak 69,99 USD. Obě ceny jsou bez daně. Na parametrech nabídky Office 365 Home Premium se nic nemění. Redmondští pouze zkracují její název na Office 365 Home.

NMI20-tip-obecny-temata1

Microsoft chce s novou nabídkou vyjít vstříc například stále častějším jednočlenným domácnostem, ale také domácnostem s pouze jediným počítačem. Zásadní omezení ale zůstává: balíček bude určen výhradně pro nekomerční užití. Alternativou pro komerční účely je Office 365 Small Business Premium se zakoupením předplatného pro jednoho uživatele.

Microsoft uvádí, že Office 365 má aktuálně celkově 3,5 milionu předplatitelů. Počet uživatelů nespecifikuje stejně jako aktuální počet předplatitelů novějších nabídek Office 365 Home Premium pro domácnosti a Office 365 Small Business či Office 365 Small Business Premium pro malé firmy do 25 zaměstnanců.