Hlavní navigace

Microsoft zvažuje, že Office 2014 vydá i pro Linux

Marek Janouš

Když už Microsoft pracuje na Office pro Android, mohl by ji vydat i pro Linux?

Jakýsi blíže neurčený open‑source vývojář z Microsoftu údajně mluvil na konferenci FOSDEM (o minulém víkendu) s Michaelem LarabelemPhoronixu — píše ExtremeTech — a prozradil mu, že Microsoft „zvažuje“, že by v roce 2014 vydal Microsoft Office i pro Linux.

Linux má ovšem mizivé tržní zastoupení kolem jednoho procenta (nepočítaje Android). Mac OS X má mnohem vyšší, a přesto Office pro Mac obsahuje jen čtyři základní aplikace: Word, Excel, PowerPoint a Outlook.

Microsoft ovšem patrně vyvíjí Office pro Android (a také pro iOS), jejíž uvedení se očekává už letos. Pro svou budoucnost musí. Spoléhat se nadále na platformu Windows už nemůže.

Přesto lze pochybovat, že by Microsoft dospěl k závěru, že by se mu vyplatilo udělat distribuční balík pro „velký“ Linux. A dostupností Office pro Linux by jen uspíšil ústup Windows.

Našli jste v článku chybu?
7. 2. 2013 20:39

Dokud naše úřady nezačnou používat něco jiného nž MS Office a nebudou své lidi učit používat i něco jiného, tak je prostě musí mít.

10. 2. 2013 11:14
Michal (neregistrovaný)

Ve Wine běhají MS Office docela dobře, takže zvláštní verze pro Linux není nutná. Mimochodem mám MS Office legálně a na Linuxu. Ještě ke kompatibilitě. Pokud si budou dokumenty vyměňovat lidé, co používají na obou stranách Libre Office, bude to fungovat. Totéž, když obě strany budou mít MS Office. Bohužel jsem nucen s pracovat s dokumenty ve formátu docx a xlsx a kdybych to editoval v Libre Office a poslal kolegovi s MS Office zpět, měl by to rozsypané. Oba kancelářské balíky jsou dobře použitel…