Hlavní navigace

Microsoft posílá mobily KIN One a KIN Two k ledu, zájem byl minimální

2. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní telefony KIN One a KIN Two končí naprostým fiaskem. Microsoft tyto dva mobily, které měly být zaměřené na náruživé uživatele online sociálních sítí, představil teprve letos v dubnu. Ovšem spotřebitelský zájem byl pramalý a tak je celý projekt stornován. Uvádí to list The New York Times. Telefony představil Microsoft pod vlastní značkou. Vyráběl je ale Sharp a prodával americký operátor Verizon Wireless. Ten postupně snížil ceny z původních 200 a 150 dolarů na 50 a 30 dolarů, ale i tak…

Mobilní telefony KIN One a KIN Two končí naprostým fiaskem. Microsoft tyto dva mobily, které měly být zaměřené na náruživé uživatele online sociálních sítí, představil teprve letos v dubnu. Ovšem spotřebitelský zájem byl pramalý a tak je celý projekt stornován. Uvádí to list The New York Times. Telefony představil Microsoft pod vlastní značkou. Vyráběl je ale Sharp a prodával americký operátor Verizon Wireless. Ten postupně snížil ceny z původních 200 a 150 dolarů na 50 a 30 dolarů, ale i tak tyto dva mobily díru do světa už zřejmě neudělají.

Podle informací listu The New York Times se stornuje plán uvedení zařízení na evropské trhy a cílem je alespoň doprodat zbývající mobily na americkém trhu. Microsoft si přitom od KIN One a KIN Two dosti sliboval, protože věřil know-how dříve koupené firmy Danger, která vyráběla komunikační zařízení Sidekick. Analytik Charles S. Golvin z agentury Forrester Research, kterého cituje The New York Times, neskrývá překvapení nad hodně rychlým ukončením projektu a hodnotí jej jako absolutní selhání. Microsoft v minulosti i hůře přijaté projekty držel naživu a z některých se i časem vyklubalo něco zajímavého. Razantní postup v případě mobilů KIN One a KIN Two by v v daném kontextu mohl skutečně naznačovat, že celý projekt je hodně velkým propadákem. Oficiální místa však prodejnost nekomentují.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.