Hlavní navigace

Microsoft představil detaily připravovaného Windows Store

7. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft odhalil podobu a detaily Windows Store, který bude součástí operačního systému Windows 8. Poprvé se objeví v betaverzi, jejíž uvolnění je plánováno na únor, a to včetně aplikací, které uspějí ve vyhlášené soutěži.

V září společnost Microsoft oznámila, že součástí operačního systému Windows 8 bude tržiště s aplikacemi pod názvem Windows Store. O tři měsíce později se vývojáři dozvěděli konkrétnější informace, za jakých podmínek budou moci na Windows Store své aplikace zveřejňovat a v jakém poměru si případný zisk z prodeje aplikací rozdělí s Microsoftem.


Autor: Microsoft

Registrační poplatek pro vývojáře – jednotlivce bude činit 49 dolarů. Vývojářské společnosti si budou muset ještě o 50 dolarů připlatit, registrace je tedy vyjde na 99 dolarů. Zisk z placené aplikace bude rozdělen mezi vývojáře a Microsoft v poměru 70:30. Pokud ovšem výnosy z aplikace překonají hranici 25 tisíc dolarů mohou vývojáři počítat s výhodnějším poměrem 80:20 v jejich prospěch. Ceny aplikací se budou moci pohybovat v intervalu 1,99 dolaru až 999 dolarů.

Microsoft také zveřejnil kritéria a požadavky, které musí aplikace splnit, aby se mohla objevit na Windows Store. Vývojáři, jejichž aplikace byla zamítnuta dostanou od provozovatele zpětnou vazbu s návodem, co změnit, aby aplikace mohla být zařazena do nabídky.

UXD

Windows Store se poprvé objeví v betaverzi Windows 8, která by měla být uvolněna v únoru příštího roku. Už nyní ale mají vývojáři šanci dostat svou aplikaci mezi první, které bude betaverze Windows Store nabízet. Stačí se přihlásit do soutěže, kterou Microsoft vyhlásil. Uzávěrka je 8. ledna 2012. Šanci objevit se mezi prvními aplikacemi na Windows Store bude mít osm vybraných aplikací.

Zdroj: Windows Store for Developers

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.