Hlavní navigace

Microsoft spustil Office Web Apps on SkyDrive

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S Office 2010 přichází ruku v ruce také Office Web Apps, webově orientované kancelářské řešení, kterým Microsoft reaguje na Google Docs a podobné služby. Po veřejném testování je nyní již k dispozici ostrá verze Office Web Apps on SkyDrive oficiálně pro Spojené státy, Kanadu a Velkou Británii, ale ke službě lze bez problémů přistupovat i z České republiky (rozhraní je však v angličtině). Office Web Apps on SkyDrive je implementace pro širokou veřejnost propojená s online úložištěm Windows Live…

S Office 2010 přichází ruku v ruce také Office Web Apps, webově orientované kancelářské řešení, kterým Microsoft reaguje na Google Docs a podobné služby. Po veřejném testování je nyní již k dispozici ostrá verze Office Web Apps on SkyDrive oficiálně pro Spojené státy, Kanadu a Velkou Británii, ale ke službě lze bez problémů přistupovat i z České republiky (rozhraní je však v angličtině). Office Web Apps on SkyDrive je implementace pro širokou veřejnost propojená s online úložištěm Windows Live SkyDrive. Služba je poskytována zdarma. Nutný je účet Windows Live ID podobně jako ke Google Docs potřebujete účet Google Account. Firmám bude Microsoft nabízet také Office Web Apps on SharePoint 2010.

Webová verze MS Office zahrnuje textový editor Word, tabulkový kalkulátor Excel, nástroj pro vytváření a prohlížení prezentací PowerPoint a také OneNote pro práci s poznámkami. Samozřejmě, že ale nejde o plnohodnotné webové kopie jejich desktopové verze, nicméně paleta základních funkcí vypadá velmi dobře. Microsoft se pokusil do webového prostřední částečně přenést Ribbon, aby si uživatelé Office 2007 nebo Office 2010 nemuseli zvykat na úplně nové prostředí. Plně podporovanými prohlížeči jsou v tuto chvílí Mozilla Firefox a pochopitelně Internet Explorer, v nichž jsou k dispozici všechny nyní nabízené funkce bez omezení. (Inside Windows Live)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).