Hlavní navigace

Microsoft ukázal první rozšíření pro MS Edge i vylepšení Windows Maps

Autor: Microsoft
David Slížek

Nemožnost používat rozšíření je zatím jednou z největších slabin prohlížeče od Microsoftu. První ukázka, jak budou fungovat, je už ale na světě.

Doba čtení: 1 minuta

Zatím jsou jen tři a nainstalovat si je mohou jen uživatelé zapojení do programu Windows Insider, ve kterém Microsoft testuje nové funkce. Plnou podporu rozšíření slibuje firma uvést někdy v průběhu letošního roku (další novinky se prý dozvíme v průběhu Microsoft Edge Web Summitu, který proběhne 4. dubna).

Testovací rozšíření v MS Edge jsou součástí nové testovací verze Windows 10 (Windows 10 Insider Preview Build 14291). Rozšíření do prohlížeče se zatím musí instalovat ručně – Microsoft ale slibuje, že v ostré verzi budou k dispozici přes Windows Store.


Autor: Microsoft

Testeři si tak zatím mohou v Edgi vyzkoušet Microsoft Translator – překladač stránek z cizích jazyků (včetně češtiny), Mouse Gestures – přináší do prohlížeče podporu ovládání pohybem myši (uživatel podrží pravé tlačítko myši a tažením kurzoru může například zavírat otevřené karty a podobně) a Reddit Enhancement Suite – rozšíření, které vylepšuje procházení diskusí na serveru Reddit. 

Testovací build Windows 10 přináší do Edge i další novinky – například možnost připnout kartu (Pin Tab). Tuto funkci umí většina prohlížečů – připnuté karty se zobrazují vždy na začátku řádku s kartami, zobrazují jen favikonu stránky a nemají křížek pro zavření, aby si je uživatel nemohl zavřít omylem. A hlavně: pokud je máte připnuté ve chvíli, kdy browser zavřete, při novém spuštění se vám otevřou automaticky.

NMI18_Krausova

Update přináší také vylepšení aplikace Windows Maps. Nově umí například zobrazovat výsledky více hledání na jedné mapě a přináší také změny v rozhraní navigace a větší zapojení hlasové asistentky Cortana, která teď umí předčítat navigační pokyny.

Vylepšení map je pro Microsoft hodně důležité – na konci března totiž ve Windows 10 skončí populární mapová aplikace HERE.

Našli jste v článku chybu?