Hlavní navigace

Microsoft uvolnil deset záplat, tři jsou kritické

Jiří Macich ml.

Microsoft uvolnil již šestou letošní plánovanou dávku záplat pro své produkty. Na druhé červnové úterý si jich připravil rovnou deset, z čehož tři jsou hodnoceny jako kritické a zbylých sedm jako důležité. Opravují se chyby v operačních systémech od Windows 2000 přes Windows XP po nejnovější Windows 7, dále v balíku knihoven DirectX 9 nebo třeba v programu Windows Media Encoder 9. Záplatování se týká i Office XP, Office 2003 a Office 2007 nebo Office 2004 pro Mac či bezplatného prohlížeče…

Microsoft uvolnil již šestou letošní plánovanou dávku záplat pro své produkty. Na druhé červnové úterý si jich připravil rovnou deset, z čehož tři jsou hodnoceny jako kritické a zbylých sedm jako důležité. Opravují se chyby v operačních systémech od Windows 2000 přes Windows XP po nejnovější Windows 7, dále v balíku knihoven DirectX 9 nebo třeba v programu Windows Media Encoder 9. Záplatování se týká i Office XP, Office 2003 a Office 2007 nebo Office 2004 pro Mac či bezplatného prohlížeče tabulek Excel Viewer.

Podrobnosti o jednotlivých záplatách jsou k dispozici na webu Microsoft TechNet. Samotné záplaty pak jsou v distribuci samozřejmě přes službu Microsoft Update. Zároveň vyšla opět i nová verze Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, jehož záběr byl nyní rozšířen i o trojského koně Win32/Fakeinit. To je jeden z klasických zástupců tzv. falešných antivirů – vůči uživatelům se snaží vystupovat jako antivirový program Internet Security 2010 nebo Security Essentials 2010.

Našli jste v článku chybu?