Hlavní navigace

Miloše Čermáka zablokovali kvůli jednomu příspěvku na stránce Reflexu

Daniel Dočekal

Jak k něčemu takovému dojde? Velmi snadno, stačí dostatečný počet uživatelů, kteří obsah na stránce označí za závadný.

Odkaz na článek Jiří X. Doležal a čtenáři Reflexu vyjádřili podporu svému favoritovi snímkem. Podívejte se v Reflexu byl důvodem, proč Miloši Čermákovi Facebook zablokoval účet. Stejně jako jemu zablokoval účet dalším správcům. Další podrobnosti viz  Miloš Čermák má zablokovaný účet na Facebooku (AKTUALIZOVÁNO)

Jak k něčemu takovému dojde? Velmi snadno, stačí dostatečný počet uživatelů, kteří obsah na stránce označí za závadný. V případě tohoto konkrétního článku asi rozhodování případného lidského „kontrolora“ (pokud vůbec nějaký byl), bylo velmi jednoduché. Už první fotografie jistě stačila k tomu, aby okamžitě rozhodl o nevhodnosti obsahu.

Pro případné uživatele Facebooku je zde mimochodem jedno poučení – pokud přestanete pro někoho spravovat stránku, nečekejte, až vás ze správců odeberou. Zbavte se správcovství sami. 

Našli jste v článku chybu?
25. 1. 2013 11:00
(neregistrovaný)

Už dokáže podobně jako samotný Čermák uplácat z hovna kuličku, tedy chtěl jsem říct napsat článek o ničem

25. 1. 2013 10:09
Jean Laroux (neregistrovaný)

Tento případ samozřejmě vyvolává otázku, kdo byl tak aktivní aby nahlásil ideově závadný obsah ;) Jistě si to lze po zkušenostech s touto volební šarádou snadno domyslet. Nevím jestli jsem sám, kdo si v diskuzích na mnoha webech využívajících Facebook social plugin všiml tu záplavu uživatelů s velmi silnou AGITACÍ, jejichž profil byl na první pohled účelově vytvořený nedávno právě za jedním účelem. Tito "uživatelé" s jednotnou "argumentací" jako by vypadli z PR hnízda jistého volebního teamu, po…