Hlavní navigace

Ministr kultury SR: Skončí Trojka Slovenské televize i Rádio_FM

12. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 10. 2010

AKTUALIZOVÁNO Z tiskové zprávy, kterou dnes vydalo Ministerstvo kultúry a cestovného ruchu Slovenskej republiky, vyplývá, že dojde nejen k redukci okruhů tamní veřejnoprávní televize, ale také rozhlasu. Počet stanic STV se tedy z plánovaných čtyř, se kterými se počítalo při procesu zavádění digitální terestrické televize, sníží na pouhé dva. Znamená to tedy, že bude muset dojít k zániku současného sportovního okruhu Trojka.

K TÉMATU: Slovenská televize a rozhlas se sloučí

KL-nominace

Změny ale dopadnou také na Slovenský rozhlas. Ten bude mít místo stávajících šest okruhů pouze čtyři. Cílem tohoto modelu je posílení postavení médií veřejnoprávní služby, uvedl dle agentury TASR v tiskové zprávě ministr kultury a cestovního ruchu Daniel Krajcer. Tento plán je bohužel jedinou možností, jak zachránit veřejnoprávní STV, která se nachází v katastrofální situaci. Vláda také počítá s volbou jejího nového generálního ředitele. K ní by mohlo dojít již v prosinci.

AKTUALIZOVÁNO 12:00 – Dle posledních informací z tiskové konference Ministerstva kultúry a cestovného ruchu SR, které zveřejnil server Mediálne.sk, má skončít kromě STV Trojky také veřejnoprávní rozhlasový okruh Rádio_FM a zahraniční vysílání Radio Slovakia International.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.