Hlavní navigace

Ministerstvo vnitra zaregistrovalo Českou pirátskou stranu

22. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 6. 2009

Ve středu 17. června 2009 zaregistrovalo ministerstvo vnitra České republiky nový politický subjekt – Českou pirátskou stranu pod oficiální zkratkou ČPS. Zakladatel platformy Jiří Kadeřávek se netají tím, že strana vznikla jako odpověď na rozsudek švédského soudu nad vlastníky známého serveru The Pirate Bay.

BRAND23 Workshop

Cítíme, že některé zájmové skupiny by Internet rádi proměnili na nástroj moci, konzumu a dohledu nad životem občana. My jej chceme zachovat jako nástroj vnější a vnitřní svobody, jako místo, ve kterém má člověk nárok jak na anonymitu, tak na soukromí, ve zkratce jako svobodný prostor. Jsme přesvědčeni, že pokud se nám to podaří na Internetu, pak udržení stejných hodnot v reálném světě bude o hodně snazší, uvedl Kadeřávek.

Ustavující forům České pirátské strany se uskuteční během posledního červnového víkendu. Přesné datum a místo konání bude oznámeno už ve čtvrtek 25. června 2009. Dosažením registrace nekončí práce členů přípravného výboru. Teď je nutné rozšířit členskou základnu a připravit se na volby, dodala předsedkyně pražského přípravného výboru Anežka Bubeníčková.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).