Hlavní navigace

Míra regulace médií je přiměřená, míní nová šéfka RRTV

26. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 6. 2009

Nová předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová dnes pro Lidové noviny odmítla tvrzení, že by si své místo šéfky kontrolního orgánu zasloužila od ČSSD za to, že se jí nepodařilo úspěšně kandidovat na místopředsedkyni. Určitě ne, nabídku jsem dostala, než jsem kandidovala, a navíc jsem dva roky předtím žádnou pozici ve státní správě neměla, uvedla pro deník.

ebf - partner 1

Popřela také to, že by se předsedkyní RRTV stala díky pracovní blízkosti Vítězslavu Jandákovi. Hlasovalo pro mě dost lidí, kteří znají mou odbornou práci v ČSSD. Kdybych byla jen známá jednoho z poslanců, byť toho v mediální komisi, to by mě rozhodně nespasilo, prohlásila na svou obranu. Při rozhovoru zároveň kladla důraz na to, že i když jsou členové RRTV navrhování poslaneckými kluby, neznamená to, že by nešlo o odborníky na svém místě.

Chci, aby tu pro média bylo průhledné, konzistentní rozhodování rady, aby ji nebrala jako nepřátelský orgán, byť je regulační, prohlásila nová šéfka RRTV. Kalistová navrhuje zavést např. dny pro veřejnost. Ne na schůzích rady, ale méně formálně mimo zasedání, uvedla. Onou veřejností ale myslela odborníky. Rozhodnutí by ale pochopitelně záleželo na všech radních. Za pár let fungování v radě si možná udělám jiný názor, ale teď mi regulace přijde přiměřená, uvedla.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).