Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Mironet: miliony, které nám zaplatil stát, by měl ministr chtít po Microsoftu od fd - 1) bylo vydano nejake povoleni k prohlidce 2) policie...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 3. 2015 15:11

  fd (neregistrovaný) 2a01:8d00:4000:----:----:----:----:----

  1) bylo vydano nejake povoleni k prohlidce
  2) policie sla jinam nez smela

  => vynik je zcela jednoznacny - velitel zasahu. Tedy ten, kdo je poslal jinam nez smel. A spoluviniky jsou vsichni, kteri se toho zucastnili, protoze kazdy jeden z nich si ma a dokonce musi overit, zda kona v souladu se zakonem. Plati se jim na to skoleni za desitky milionu.

  A presne ti by to meli zaplatit.

  Jenze co chcete po statu, kde policajti umi tak maximalne skopat svazaneho kdyz je jich 10:1, pripadne srazit mladika z mororky a pak jej skopat, kdezto kdyz se strili, tak pekne vsichni utecou. A vsicni ti, kteri by je za to meli okamzite vyhodit to jeste obhajuji.

 • 5. 3. 2015 22:02

  hhz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  "Jenze co chcete po statu, kde policajti umi tak maximalne skopat svazaneho kdyz je jich 10:1, pripadne srazit mladika z mororky a pak jej skopat, kdezto kdyz se strili, tak pekne vsichni utecou. "

  LOL.

 • 5. 3. 2015 12:37

  Tomáš Kapler (neregistrovaný) 77.242.202.---

  BTW samozřejmě má ministerstvo (a jakýkoliv státní úřad) zákonnou povinnost cokoliv vymáhat po původci škody. Nicméně obávám se, že zde není viníkem vůči škodě státu Microsoft, každý má právo na kohokoliv podat trestní oznámení, nahlásit možný trestný čin a tak dále a kdyby za to měl být dotyčný žalovatelný, když by nakonec nějaký soud rozhodl, že nedošlo k trestnému činu, tak by to silně snížilo pravděpodobnost, že někdo nějaký trestný čin oznámí.
  Problém v tomto případě dokonce není ani na policii, protože už podle toho, že prvoinstanční soud rozhodl, že se trestný čin stal, zjevně měla policie dostatečné indicie k tomu, že k trestnému činu došlo, aby to k tomu soudu dala.
  Problém tak je dvojí, zaprvé u prvoinstančního soudu, který rozhodl blbě, ale ten je opět neobvinitelný ze svých rozhodnutí, a navíc je zde zjevně chyba na straně Mironetu, že podcenil obhajobu.
  Zadruhé - pakliže má opravdu Mironet podklady k tomu, že Microsoft ovlivnil státní úředníky s cílem poškodit Mironet, pak je to jednoznačně na žaolbu vůči oněm policistům a vůči microsoftu na poškození jména atd., ale přímo ze strany Mironetu