Hlavní navigace

Miroslav Motejlek opouští Motejlek.com. Jde budovat nový projekt

Jan Beránek

Jeden z prvních placených novinářských online projektů, které nevydává velké vydavatelství, přichází o svého zakladatele.

  • 29.4. 9:20 – doplněno vyjádření nového jednatele motejlek.com s.r.o.

Věta: „Motejlek.com je webový projekt Miroslava Motejlka“ už tak docela neplatí. Zakladatel společně s kolegou Petrem Skočdopolem opouští svůj web a vyráží budovat nový, zatím blíže nespecifikovaný, projekt. 

Motejlek končí i ve funkci jednatele a nahradit by ho měl Branislav Gordan, který dosud působil v Coober fondu, kde točil peníze především Ondřeje Tomka, spolumajitele Motejlek.com. 

O jaký projekt zatím jde, Motejlek neprozradil. Každopádně jde o odchod jednoho z průkopníků novinářských projektů, které nejsou závislé na silném vydavatelství, ale stojí na silném jménu.

Podle serveru Echo24 Motejlek odchází kvůli dlouhodobým neshodám s Tomkem, ale nechává si svůj podíl ve firmě. Podle obchodního rejstříku drží v motejlek.com s.r.o. 66 %, zbylých 34 % patří Tomkovi. Vyjádření samotného Motejlka i s případnými detaily zjišťujeme.

Marcom

AKTUALIZACE 29.4. 9:20 – Nový jednatel motejlek.com Brano Gordan poslal Lupě své vyjádření k situaci:

Pan Motejlek odstoupil z funkce jednatele jiz zhruba pred mesicem ze dne na den. Firma byla mesic ponechana bez jednatele, tedy nebyla schopna oficialne komunikovat ani k uradum, predplatitelum, partnerum. Me jmenovani ma zajistit alespon zakladni chod firmy. Vedle toho po seznameni se se stavem firmy pracujeme na rozhodnuti o jejim dalsim smerovani.

Jsme az prekvapeni, kolik novinaru nas oslovilo s dotazem, zda nehledame novy redakcni team. Necekali jsme to. Nyni vsak nemuzeme jeste rici, jakou cestou se vydame. O dalsich planech a krocich budeme pozdeji informovat.

Během osmi let, kdy Miroslav Motejlek server vedl, vznikla kolem toho mateřského celá skupina webů. Kromě právnického lawyersmotejlek.com a energetického energymotejlek.com se loni rozjelo i travel.motejlek.com

Našli jste v článku chybu?
29. 4. 2016 13:18
Tomáš2 (neregistrovaný)

jasně, všichni novináři jsou špatní, holt bys neměl tolik číst novinky a kupovat blesk.

Pořád existují novináři, kteří nevydávají 8 přepsaných článků denně, ale jeden, dva měsíčně s obsahem a informacemi, které mají hlavu a patu, Motejlek patří mezi takové.

Když vidím tvůj seznam, asi bych na první místo k těm bleskovým novinářům přihodil i nějakého Ivana Nového.

30. 4. 2016 13:01

Nic ve zlým, ale co bod, to demagogie, nepravda anebo překroucená realita. Takže se do toho svého seznamu zapište na úplně nejvyšší pozici.