Hlavní navigace

MobilKom (U:fon) padá do insolvence, stěžuje si na ČTÚ

21. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

MobilKom, a. s., provozovatel mobilních služeb pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního řízení. Dohodli se na tom dnes vlastník a management společnosti. Důvodem má být očištění operátora od velkého úvěrového zatížení z minulosti a zajištění jeho budoucího fungování. Tento administrativní krok nijak neovlivní poskytování služeb stávajícím a novým zákazníkům U:fon, uvádí tisková zpráva MobilKomu. 

MobilKom, a. s., provozovatel mobilních služeb pod značkou U:fon, projde v příštích měsících restrukturalizací v rámci insolvenčního ří­zení. Dohodli se na tom dnes vlastník a management společnosti. Důvodem má být očištění operátora od velkého úvěrového zatížení z minulosti a zajištění jeho budoucího fungování. Tento administrativní krok nijak neovlivní poskytování služeb stávajícím a novým zákazníkům U:fon, uvádí tisková zpráva MobilKomu. 

MM socky3

Fakticky to ovšem znamená velký otazník nad dalším fungováním MobilKomu i služeb sítě Ufon, protože tento pouhopouhý administrativní krok nemusí odsouhlasit věřitelé společnosti, respektive, nemusí se jim líbit způsob, jakým bude chtít MobilKom své dluhy „restrukturali­zovat“. 

MobilKom si stěžuje na ČTÚ

MobilKom se také opřel v tiskové zprávě do regulátora, který mu prý neumožnil na trhu fungovat: 

Společnosti MobilKom nebylo dosud umožněno poskytovat služby prostřednictvím standardní technologie GSM, a to ze strany Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) ani ostatních operátorů. I přes dva roky trvající snahu vedení MobilKomu neučinil ČTÚ žádné kroky, které by v brzké době umožnily vstup virtuálních mobilních operátorů na trh nebo vedly k odkládané aukci nových frekvencí. Tyto frekvence by MobilKomu umožnily nejen nabízet hlasové služby na bázi GSM, ale také datové služby na bázi LTE. Jde tak o jeden z podstatných důvodů, proč je vedení společnosti MobilKom nuceno nyní postupovat cestou vlastního návrhu na insolvenci.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.