Hlavní navigace

Mobilní televize v Německu neuspěla, dostane ale druhou šanci

25. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
25. 1. 2010

Německé orgány chtějí dát v polovině března letošního roku druhou šanci televizi pro mobilní zařízení (DVB-H). Informovala o tom tamní agentura DPA. Začal by tak nový tendr na digitální licence, které by platily deset let. Původní vlastník, konsorcium sdružené pod hlavičkou Mobile 3.0, vrátilo koncesi pro DVB-H na podzim roku 2008. V té době se okamžitě začalo jednat o možném oživení.

ČTĚTE TAKÉ: Německé DVB-H skončilo, zabila ho bezplatná mobilní televize DVB-T

Tehdy zkrachovala mobilní televize kvůli modelu, na kterém byla založena a také bezplatné terestrické televizi. Skupina Mobile 3.0 počítala s tím, že služby DVB-H se budou prodávat prostřednictvím mobilních operátorů. Ti však o něj neprojevili dostatečný zájem. V České republice to s televizní pro mobilní zařízení nevypadá nijak růžově. Již před rokem jsme přinesli zprávu o aktuální situaci, podle které byl v podstatě v tu dobu jediným velkým propagátorem DVB-H pouze T-Mobile.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).