Hlavní navigace

Mobito ve 200 e-shopech a s více než 20 000 uživateli

Jiří Macich ml.

Platby přes český mobilní systém Mobito podporuje 200 e-shopů. Rozšíření počtu partnerských bank či uvedení aplikace pro Windows Phone není vyloučeno.

Český mobilní platební systém Mobito, o kterém jsme nedávno psali v článku o platbě v e-shopech prostřednictvím mobilu, již podporují přibližně 200 internetových obchodů. Mobito eviduje přes 20 000 uživatelů, kteří dohromady denně uskuteční řádově několik stovek plateb. Průměrná výše jedné transakce se aktuálně pohybuje okolo 300 Kč. 

Aktuální informace Lupě poskytla Vendula Vlková, tisková mluvčí služby. Prozradila nám také, že nyní převažují uživatelé používající Mobito jako virtuální peněženku bez přímého přístupu k účtu v bance. Tu si mohou dobíjet převodem z běžného účtu nebo prostřednictvím platební karty online. Přesto prý probíhají jednání o případném partnerství a rozšíření možnosti propojit službu přímo s účtem i v dalších bankách.

WT100

Aktuálně lze Mobito propojit s účtem v České spořitelně, GE Money Bank, UniCredit Bank a Raiffeisenbank (v jejím případě se Mobito nepropojuje s účtem, ale s platební kartou pro internetové transakce). Mluvčí Vendula Vlková uvedla, že v průzkumu prováděném při přípravě služby byl poměr uživatelů preferujících přímý přístup k účtu a uživatelů dávajících přednost virtuální peněžence přibližně 50:50.

Mobito v současnosti není k dispozici pro uživatele systému Windows Phone, protože ten nepodporuje tzv. zprávy na displeji, které Mobito využívá na mobilních telefonech nepodporující jeho stávající aplikace. Uvolnění aplikace pro Windows Phone, která by situaci vyřešila, prý připadá v úvahu až při získání většího tržního podílu této platformy. Mobito má nyní aplikaci pro Android a iOS. 

Našli jste v článku chybu?
27. 1. 2013 2:32
Redmarx (neregistrovaný)

Je to napsany tak (aspon mi to prijde) jako hura takovych eshopu to podporuje, takovych lidi to pouziva a takove mnozstvi plateb denne a pritom to jsou vsechno kapky v mori a velmi pravdepodobne je vetsina uzivatelu z fanklubu financnich transakci. :-D (tim myslim nadsence do podobnych veci, kteri jakoukoli novinku financne technologickeho sveta musi vyzkouset ;-) )

26. 2. 2013 10:39
Marek (neregistrovaný)

Nojo, když uvážím, že je vlastní čtyři banky a tři operátoři, tam mi z toho vychází, že se na tento systém, který si na sebe asi moc nevydělá, skládáme my všichni, co platíme bankovní poplatky a tarify operátorům.

Minimálně bych to viděl na párek v rohlíku pro každýho klienta.