Hlavní navigace

Názory k článku Moduly Irdeto pro satelitní službu Skylink budou koncem října

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2010 12:19

  008
  Proboha! Co to je za reakci?? "vždyť to táhne sám" - no to je špatný ftip...
  JE to logistická neschopnost a hotovo a vůbec to nijak nesouvisí s tím, jestli je na trhu Skylink sám, nebo není a jestli je tu mnoho přijímačů nebo není! Ve Skylinku jasně vědí, jak dlouho trvá elý proces objednání, schvalování i výroby všech komponentů s certifikací Irdeto, tak na co se chtějí vymlouvat??
 • 21. 10. 2010 11:03

  bez přezdívky
  Nenadávejte Skylinku, vždyť to vše táhne sám (CS Link se jen zatím veze). Moduly Irdeto musí projít zkouškami jako licencovaný software pro přijímače a to chvíli trvá. Musí se testovat v různých přijímačích rozdílných výrobců atd. Karty už jsou také na "cestě". A pozdě rozhodně není. Zanedlouho poznáme, které starší i novější přijímače budou chodit v pohodě s těmito moduly.
  Takové malé srovnání. Na český trh se dováží nepřeberné množství satelitních přijímačů od různých výrobců. Ještě jsem se při testech těchto přijímačů nesetkal s jediným, který by po uvedení na trh neměl nějakou mouchu, která byla v lepším případě odstraňována za pochodu aktualizací firmware. U některých přijímačů se nové aktualizace objevují každý měsíc a je stále co vylepšovat. Tak dejte odborníkům ještě trochu času.
 • 21. 10. 2010 20:47

  Zip Zip
  Já bych celý problém viděl spíš v neschopnosti Irdeta (ti mají mít vše nachystané!) a také Velkoobchodů. Skylink je provider, nikoli Velkoobchod, nyní při neschonosti VO se pustili do řešení problému s moduly, sami zadali výrobu modulů.
  Ono na celou situaci lze nahlížet naprosto opačně, kdyby byly na trhu Irdeto přijímače, moduly, k čemu by byly, kdyby nebyly karty? To by zas bylo remcalů. Holt, kritizovat je velmi jednoduché!

  Já vidím situaci následovně - někdo prostě začít musel, na někom se to prostě otestovat muselo, celý proces na sebe vzal Skylink. Osobně jsem myslel, že takových keců nebude, protože ORF tyto karty testovalo již přes rok, ale jak vidíme bez problému nejde nic. Z mé strany patří Skylinku klobouk dolů.

  Když se podíváme na CS Link, co dělají, nic. Někomu se může zdát, že je to správná taktika, ale kdyby se Skylink na probíhající "problémové" testovací období vykašlal, kdo by to udělal???? Nikdo a za pár let by byl móóóc velký problém.
  A jestli si někdo myslí, že CS Link nebude mít žádné problémy, díky testování Skylinku, tak se zvysoka mýlí. CS Link se jen sveze na přijímačích, modulu IR, ale nový systém se budou muset naučit sami (to bude veselo)!
  Většina remcalů asi zastává taktiku, "kdo nic nedělá, nic nezkazí"! Je to správné?
 • 21. 10. 2010 9:40

  bez přezdívky
  nezmlátili mě nespokojení zákazníci, už jsme tu ... - takže od července, kdy jsem začal dávat zákazníkům karty ICE do listopadu de facto trvalo skylinku sehnat moduly pro své karty - tomu říkám logistická neschopnost a velký logistický nedostatek - no konečně je to vyřízeno :-)
 • 21. 10. 2010 15:34

  bez přezdívky
  především si řekněme otevřeně, že pokud montujete satelitní a anténní techniku, tak prostě zákazníka nezajímá "jak dlouho trvá proces objednání, schvalování bla bla bla" prostě chce to, co půjde na pokud možno co nejdelší dobu, což cryptoworks v dnešní době už rozhodně není! a protože je krize a na finance se hledí víc než kdy předtím, tak prostě je třeba, aby příslušné moduly a přijímače byly na trhu v dostatečném množství dříve, než se objevily ony ICE karty, takže buď a) měl skylink přijít s ICE kartami nyní, když se objeví moduly irdeto a začínají být přijímače HD s irdeto moduly vestavěnými nebo b) měl skylink sehnat irdeto moduly v průběhu řekněme června před prodejem ICE karet - takhle má několikaměsíční zpoždění v prodeji příslušných modulů (v případě téze a) nebo několikaměsíční příliš urychlení nástup ICE karet (kvůli absenci modulu tedy téze b) tak to vidím já a nikdo mi to nevymluví - začít prodávat něco, k čemu je zapotřebí ještě něco jiného, co zatím není k dispozici mi přijde přinejmenším neuvážené holt skylink měl buď sehnat dříve irdeto nebo déle počkat s ICE udělal to nejhůř jak mohl :-)))) no naštěstí svítá na lepší časy