Hlavní navigace

Moravský vysílač Kojál vysílá několik dní pouze do poloviny anténního systému

Lukáš Polák

Omezení na vysílači se týká tentokrát pouze VKV, tedy FM pásma, nikoliv pozemní digitální televize DVB-T, a potrvá až do pondělí 7. září. Celkem je z Kojálu šířeno pět rádií.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Moravský vysílač Brno-Kojál, jehož signál zdaleka překračuje hranice regionu, pro něhož je určen, je od středy 2. září v omezeném provozu. Místo do plného anténního systému se vysílá pouze do jeho poloviny. Na svém webu o tom informují České Radiokomunikace, které jsou provozovatelem vysílače. Stav se týká pouze VKV, tedy FM pásma, a potrvá až do pondělí 7. září. Žádná další výluka už není na tento týden hlášena. Zítra v ranních hodinách, konkrétně od 4.00 do 6.00, se musí diváci připravit na výpadek Regionální sítě 8 z vysílače Veselský kopec.

cif-tip-digitalizace

ČTĚTE TAKÉ: Dechovková Orchidej nakonec neodstartuje, v Brně bude vysílat Signál Rádio

Na vysílači Brno-Kojál, na webu Českých Radiokomunikací označeného jako Krásensko, se omezený režim týká pěti rozhlasových stanic, a to konkrétně Českého rozhlasu Radiožurnál na kmitočtu 95,1 MHz, Frekvence 1 na kmitočtu 104,5 MHz, Rádia Impuls na kmitočtu 87,6 MHz, Českého rozhlasu Brno na kmitočtu 106,5 MHz a Českého rozhlasu Dvojka na kmitočtu 102 MHz. Z Kojálu je šířen také signál televizních multiplexů 1 (kanál 29), 2 (kanál 40) a 3 (kanál 59). Jak již bylo řečeno, digitálního pozemního vysílání DVB-T se tentokrát zásah na vysílači netýká.