Hlavní navigace

Mostecká televize DAKR se vrací, získala licenci pro vysílání v DVB-T

16. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Narozdíl od většiny jiných regionálních televizí si DAKR bude sama zajišťovat šíření signálu, nechala si od ČTÚ zkoordinovat kmitočet pro Mostecko

Další region se dočká vlastní televize v DVB-T. Licenci pro pozemní vysílání získala mostecká TV DAKR. Provozovatelem stanice bude společnost TV Produkce DAKR, za kterou stojí Dalibor Kremlička. Ten už televizi DAKR na Mostecku provozoval, od roku 1994 sdílel analogový kmitočet s celoplošnou televizí Prima a v podvečerních časech vstupoval do jejího vysílání. Později většinový podíl v DAKRu odkoupila Prima a stanici zapojila do svojí regionální sítě R1. Během přechodu na digitální vysílání se ale rozhodla, že její vysílání ukončí.

K TÉMATU: Chomutovská televize R1 Dakr přišla o licenci, Prima ji sloučila s R1 Lyrou

“Nová televize DAKR bude vysílat podobně jako plzeňská ZAK půlhodinové zpravodajské smyčky. Odstartovat bychom chtěli nejpozději do tří měsíců,” řekl Kremlička serveru DigiZone.cz. Kromě DAKRu mají v plánovaném regionálním multiplexu v Mostu vysílat ještě další tři televize. “Zatím s nimi ještě nemáme uzavřena jednání, takže bych je nechtěl specifikovat. Ale půjde o programy, které na Mostecku nelze naladit v DVB-T,” upřesnil Dalibor Kremlička.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

DAKR se podle svého majitele nebrání spolupráci s Asociací krajských televizí, expanzi mimo Mostecko ale zatím nezvažuje. “Nejdříve musíme zládnout start v Mostu, teprve potom se uvidí,” vysvětluje Kremlička. Chystaná stanice ani nejednala se společností Czech Regio TV, která plánuje zastupovat členy Asociace krajských televizí pro prodeji reklamních časů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.