Hlavní navigace

Mostecká televize DAKR získala vlastní Regionální síť 9 s kanálem 54

3. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český telekomunikační úřad už potřetí vrátil do databáze multiplexů DVB-T Regionální síť 9, tentokrát s jediným vysílačem na mosteckém Širokém vrchu

Už potřetí se v databázi provozovatelů pozemních televizních multiplexů na webu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) objevila Regionální síť 9. Tentokrát však jde patrně o definitivní příděl, protože ČTÚ přidělil 54. kanál v Mostu tamní regionální televizi DAKR. Ta získala licenci teprve v polovině května. Program stejného názvu vysílal na Chomutovsku a Mostecku již od 90. let a obnovit se jej chystá jeho původní majitel Dalibor Kremlička.

Cloud 22 temata

K TÉMATU: Mostecká televize DAKR se vrací, získala licenci pro vysílání v DVB-T

Kmitočtový příděl pro Regionální síť 9 se vztahuje na lokalitu Široký vrch u Mostu, vysílač umístěný 382 metrů nad mořem využije horizontální polarizaci a maximální výkon 10 W. Půjde tedy čistě o lokální záležitost. Kremlička v květnu serveru DigiZone.cz řekl, že kromě DAKRu se mají v síti objevit další tři televize, které dosud není možné v DVB-T na Mostecku naladit. Samotná DAKR má vysílat půlhodinové zpravodajské smyčky jako západočeská Zak TV nebo Jihočeská televize. Start vysílání Kremlička předpokládal do poloviny srpna.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.