Hlavní navigace

Mozilla chystá konkurenci pro Skype a Hangouts, bude součástí Firefoxu

Jiří Macich ml.

Projekt Loop umožní videohovory mezi mobily s platformou Firefox OS. Novou službu založenou na webové technologii WebRTC bude podporovat i oblíbený prohlížeč Firefox.

Mozilla pracuje na konkurenci pro Skype či Hangouts. V rámci projektu Loop vyvíjí službu, která má přinést podporu videohovorů pro platformu Firefox OS ve verzi 2.0. Firefox OS se zatím zabydluje na levných mobilech hlavně v latinskoamerické oblasti. První chytré mobily s Firefox OS na český trh uvede T-Mobile letos na podzim.

Loop má zvýšit atraktivitu platformy Firefox OS, pro kterou nejsou dostupné služby Skype a Hangouts. Aby uživatelé zařízení s platformou Firefox OS mohli komunikovat s co nejširším okruhem uživatelů, bude novou službu podporovat také prohlížeč Firefox. Implementaci si lze vyzkoušet v pre-alpha verzi.

Content 2017 - tip Footshop


Autor: Jiří Macich ml. (Lupa.cz)

Loop se již objevuje v pre-alpha verzi prohlížeče Firefox.

V rámci projektu  Loop vzniká webová komunikační služba doslovně. Obejde se totiž bez jakéhokoliv plug-inu. Mozilla využije chystaný webový standard WebRTC pro multimediální komunikaci v reálném čase. Firefox jeho pracovní verzi podporuje již delší dobu, ale dosud jen pro služby třetích stran.

Skype a Hangouts v dohledné době WebRTC používat nebudou. Přichází tak Loop. Desktopový Firefox ve svém uživatelském prostředí nabídne okno, které sestaví spojení na unikátní webové adrese. Tu pak stačí sdílet s účastníky videohovoru. Připojit se budou moci i uživatelé dalších prohlížečů, které WebRTC podporují.

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2014 12:59
Luk (neregistrovaný)

Jitsi je samostatná aplikace, která se musí zvlášť instalovat. Pokud to bude v prohlížeči, který se velmi hojně používá, je to samozřejmě mnohem zajímavější.

1. 7. 2014 18:15

„Ono se ovsem Nero spis ... vubec neprodava“

Pokud vím, prodává se stále dobře, jenom ho teď lidi nekupují primárně na vypalování. Souvisí to nejen s ústupem optických médií, ale i bezplatnou konkurencí, která prostě spoustě lidí naprosto dostačuje pro to jedno vypálení za uherský rok.

„A je uplne jedno jak se co jmenuje, pokud chci IM,“

Není to jedno. Právě pokud chci něco konkrétního, tak potřebuji vybírat z programů, které jsou přesně pojmenované, zaškatulkované. Nikoliv programy, které se…