Hlavní navigace

Mobily s Firefox OS začne český T-Mobile prodávat až v září 2014

21. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přestože skupina Deutsche Telekom avizovala zahájení prodeje mobilů s Firefox OS na českém trhu již v únoru, zájemci si počkají až do září. S velkým výběrem počítat nemohou.

Případní zájemci si na mobilní telefony s ambiciózní platformou Firefox OS na českém trhu ještě několik měsíců počkají. Tuzemský T-Mobile se chystá první model uvést do své nabídky až letos v září, jak nám potvrdila jeho mluvčí Martina Kemrová. Půjde o blíže neupřesněný model z dílny čínského výrobce, který na trhu používá značku Alcatel One Touch.

Nejde o překvapivý krok, protože rozšíření distribuce na český trh oznámila skupina Deutsche Telekom, která ovládá český T-Mobile, již na únorové akci Mobile World Congress 2014. Dříve se však očekávalo, že první mobil s Firefox OS na český trh přivede ZTE. Slíbil to totiž Joey Chen Qi, oblastní ředitel ZTE pro český trh, ale to bylo již na podzim roku 2012.

BRAND

Rozšiřování mobilů s Firefox OS do Evropy zatím probíhá relativně pomalu. Například telekomunikační skupina Telefónica se soustředí zejména na latinskoamerické trhy. V Evropě dosud nabízela mobily s Firefox OS pouze na domácím španělském trhu. Německo se tak letos stává teprve druhou evropskou zemí, kde Telefónica mobily s Firefox OS uvádí.

Firefox OS má ovládnout zejména segment levných chytrých mobilů, protože pro optimální chod má nižší hardwarové nároky než Android. Nová platforma však může být atraktivní i pro náročnější uživatele, protože výrobci mohou výrobní náklady přesměrovat z výkonného procesoru a vysokokapacitní paměti například do kvalitního displeje nebo širší výbavy.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).