Hlavní navigace

Mobily s Firefox OS míří na český trh a Mozilla chystá telefony do 25 dolarů

27. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český T-Mobile letos začne prodávat mobily s platformou Firefox OS. Na Mobile World Congress 2014 také Mozilla oznámila záměr vyrábět velmi levné mobily s tímto systémem.

Deutsche Telekom na barcelonské konferenci Mobile World Congress 2014 oznámil, že začne prodávat chytré mobily se systémem Firefox OS na čtyřech nových trzích, mezi nimiž je i ten český. 

Letos tak tuzemský T-Mobile, který patří do telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, začne u nás oficiálně prodávat mobily s tímto hojně diskutovaným systémem. Český operátor vyjádřil zájem zařadit mobily s Firefox OS do své nabídky už dříve, ale bližší informace zatím nejsou k dispozici. 

ebf - partner 1

Nejde však o jedinou novinku z Mobile World Congress 2014, která se týká platformy Firefox OS. Mozilla odhalila plán na výrobu mobilů se svým systémem, jejichž koncová cena by neměla překročit 25 dolarů.

Mozilla dodá systém a čínská společnost Spreadtrum Communications vyrobí mobily. Ty budou určené zejména pro rozvojové trhy v Asii. Konkrétně by mobily s Firefox OS v přepočtu za 25 dolarů měly směřovat do Indonésie a Indie. Snad nedopadnou stejně neslavně jako dnes už legendární tzv. stodolarový notebook.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).