Hlavní navigace

Mobily s Firefox OS míří na český trh a Mozilla chystá telefony do 25 dolarů

Jiří Macich ml.

Český T-Mobile letos začne prodávat mobily s platformou Firefox OS. Na Mobile World Congress 2014 také Mozilla oznámila záměr vyrábět velmi levné mobily s tímto systémem.

Deutsche Telekom na barcelonské konferenci Mobile World Congress 2014 oznámil, že začne prodávat chytré mobily se systémem Firefox OS na čtyřech nových trzích, mezi nimiž je i ten český. 

Letos tak tuzemský T-Mobile, který patří do telekomunikační skupiny Deutsche Telekom, začne u nás oficiálně prodávat mobily s tímto hojně diskutovaným systémem. Český operátor vyjádřil zájem zařadit mobily s Firefox OS do své nabídky už dříve, ale bližší informace zatím nejsou k dispozici. 

Nejde však o jedinou novinku z Mobile World Congress 2014, která se týká platformy Firefox OS. Mozilla odhalila plán na výrobu mobilů se svým systémem, jejichž koncová cena by neměla překročit 25 dolarů.

Mozilla dodá systém a čínská společnost Spreadtrum Communications vyrobí mobily. Ty budou určené zejména pro rozvojové trhy v Asii. Konkrétně by mobily s Firefox OS v přepočtu za 25 dolarů měly směřovat do Indonésie a Indie. Snad nedopadnou stejně neslavně jako dnes už legendární tzv. stodolarový notebook.

Našli jste v článku chybu?
28. 2. 2014 7:41
volani.webnode.cz (neregistrovaný)

a jsou k tomu, jak dopadl i na těch více rozvíjejících nějaké podrobnosti?

Mimochodem, je naše země také rozvojová? Možná že ne, páč asi nikomu nepřipadá že by se rozvíjela, ale spíše se svíjí a rozvinutá asi byla leda tak za císaře pána či tatíčka Masaryka (a to pouze mezinárodně, pravda fungovali tu družstva, ale nezaměstnaných a pracujících dětí bylo také dost..).

27. 2. 2014 16:28

Ano, přesně ten :-) Ten, který nakonec dal „vyspělým trhům“ mnohem více než „rozvojovým trhům“ pro které byl několik let vyvíjen.