Hlavní navigace

Telefónica rozšíří nabídku mobilů s Firefox OS, odhalen byl i nový referenční model

13. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Telefónica uvede do nabídky pět nových mobilů s Firefox OS, které bude prodávat i v devíti dalších zemích včetně sousedního Německa. Mozilla zároveň představila nový referenční model.

Telekomunikační skupina Telefónica potvrdila, že svou nabídku cenově dostupných smartphonů s platformou Firefox OS rozšíří o pět nových modelů. Konkrétně se jedná o modely Alcatel One Touch Fire C, Alcatel One Touch Fire E, Huawei Ascend Y300 II, ZTE Open C a ZTE Open II. Všechny modely čínští výrobci představili na nedávné akci Mobile World Congress 2014.

Telefónica dále oznámila, že chytré mobily s Firefox OS letos začne prodávat na devíti dalších trzích. Zejména rozšíří svůj záběr v jihoamerickém regionu, na který se s nabídkou cenově dostupných smartphonů s Firefox OS primárně zaměřuje, ovšem mobily se stále ještě mladou platformou začne prodávat také v sousedním Německu.

Nový chytrý mobil ZTE Open C vybavený platformou Firefox OS by Telefónica měla prodávat i v sousedním Německu.

Německo je po Španělsku druhou evropskou zemí, kde Telefónica uvede mobily s Firefox OS do prodeje. Na evropské trhy se zaměřují spíše Deutsche Telekom a Telenor, dvě další nadnárodní telekomunikační skupiny, které s Mozillou spolupracují na projektu Firefox OS. Samotná Mozilla pak odhalila nový referenční model.

Nový referenční model s konfigurovatelnou pamětí

Nový Firefox OS Flame je vybaven 4,5“ displejem pracujícím v rozlišení 854×480 pixelů. Pohání jej dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8210 (1,2 GHz). Kapacita operační paměti je nastavitelná v rozmezí od 256 MB do 1 GB, aby vývojáři mohli simulovat chod svých aplikací na různě výkonných mobilech. Interní paměť pojme celkově 8 GB.

ebf - tip - debata

Ve výbavě figuruje dvojice kamer, resp. fotoaparátů: primární zadní s rozlišením pět megapixelů a sekundární čelní pro videohovory s rozlišením dva megapixely. Vysokorychlostní internetové připojení má zajišťovat podpora mobilních sítí třetí generace na bázi UMTS a také podpora bezdrátových sítí Wi-Fi (b/g/n).

Opomenuta není ani podpora technologií GPS, Bluetooth a NFC. Zatím však není jisté, kdo bude nový mobil sériově vyrábět. Údajně už by to ale neměla být španělská společnost Geeksphone, která měla na starost výrobu prvních dvou referenčních modelů, ale nedokázala uspokojivě vyhovět vysoké poptávce po mobilech s novou nadějnou platformou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).