Hlavní navigace

Multiplex 4 v Moravskoslezském kraji čeká přeladění na kanál 45

10. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě přeladění na definitivní kmitočet z kanálu 63 by mělo dojít také k navýšení maximálního povoleného výkonu u lokality Ostrava – Lanová z 6,3 kW na 10 kW.

Společnost Digital Broadcasting, operátor multiplexu 4, provede v následujících měsících přeladění této sítě, která je šířena z vysílačů Ostrava – Lanová a Hlubočec – Hůrka. Síť nově využije místo kanálů 63 frekvenci 666 MHz, tedy kanál 45. Vyplývá to z aktuálních změn, které na svém webu zveřejnil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Přeladění multiplexu je nutné z důvodu opuštění takzvaných šedesátkových kanálů, se kterými počítá aukce kmitočtů, kterou ČTÚ provede pravděpodobně v červnu letošního roku.

BRAND


Zdroj: Digital Broadcasting

Pokrytí multiplexu 4 z vysílače Ostrava – Lanová udávaná operátorem Digital Broadcasting

K TÉMATU: Kanály nad 60 pro DVB-T ve východních Čechách a na Ostravsku skončí příští léto

Uvolnění těchto rádiových kanálů je závislé na postupu přechodu na zemské digitální televizní vysílání v Polsku a především na ukončení jejich stávajícího analogového televizního vysílání, uvedl na konci loňského roku v jedné z měsíčních monitorovacích zpráv ČTÚ. Společnost Digital Broadcasting o plánovaném přeladění multiplexu 4 u vysílačů Lanová a Hůrka informovala prostřednictvím krátké zprávy na svém webu. Za zmínku stojí skutečnost, že tato síť bude moci po přechodu na definitivní kanál navýšit výkon u první uvedené lokality, a to z 6,3 kW na 10 kW.


Zdroj: Digital Broadcasting

Pokrytí multiplexu 4 z vysílače Hlubočec – Hůrka udávaná operátorem Digital Broadcasting

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).