Hlavní navigace

MusicJet nabízí přes dva miliony skladeb a chce více podpořit české interprety

22. 10. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

O francozské službě Deezer jsme psali v dneším článku Microsoft uvádí Xbox Music: jak obstojí proti iTunes a jaká je konkurence v Česku? Na českém trhu jí konkuruje tuzemský služba MusicJet. Ta na svém webu slibuje „miliony alb, singlů a playlistů“, což je poněkud matoucí a nekonkrétní informace. Kolik skladeb má MusicJet ve své hudební knihovne ve skutečnosti? „Aktuálně máme přes dva miliony songů,“ uvedl pro Lupu produktový manažer služby Jindřích Jíra.

O francozské službě Deezer jsme psali v dneším článku Microsoft uvádí Xbox Music: jak obstojí proti iTunes a jaká je konkurence v Česku? Na českém trhu jí konkuruje tuzemský služba MusicJet. Ta na svém webu slibuje „miliony alb, singlů a playlistů“, což je poněkud matoucí a nekonkrétní informace. Kolik skladeb má MusicJet ve své hudební knihovne ve skutečnosti? „Aktuálně máme přes dva miliony songů,“ uvedl pro Lupu produktový manažer služby Jindřích Jíra.

Jedná se o výběr toho nejlepšího a zároveň pro Českou republiku nejrelevantnějšího (v rámci zahraniční produkce). Samozřejmě se snažíme flexibilně reagovat na poptávku od našich zákazníků a získat ke spolupráci i menší zahraniční nezávislé labely, což se nám docela daří,“ tvrdí Jindřich Jícha.  Podle jeho slov se MusicJet snaží v rámci tuzemské produkce o maximální pokrytí všech interpretů a žánrů.

Z nedávné minulosti je to např. tekno, drum&bass a nebo punk, kdy se nám podařilo získat content od všech nezávislých produkcí, i napřímo od kapel. Vydali jsme i punkovou digitální kompilaci,“ shrnuje produktový manažer služby MusicJet pro Lupu. MusicJet má podle něj nejširší nabídku obsahu, pokud jde o tvorbu českých interpretů. Navíc se mu daří svým uživatelům přinášet i různé bonusy.

MM socky3

Například nedávno česká streamovací služba nabídla exkluzivně skladby z nového alba skupiny Kryšrtof ještě před jeho uvedením na trh. „Chceme zůstat jedničkou a snažit se o co největší podporu a propagaci tuzemských interpretů,“ uvedl Jindřich Jícha a za MusicJet dodal: „Kromě podpory velkých akcí se snažíme podporovat i mladé začínající interprety. Více to bude viditelné již začátkem příštího roku.

Více o službě MusicJet a dalších českých hudebních službách si budete moci přečíst v chystaném článku. Dozvíte se v něm čím české služby překonávají Apple, Amazon, Google i Microsoft. Možná budete mile překvapeni Ale samozřejmě se též budeme věnovat i tomu, v čem naopak za zahraničními službami ty lokální zaostávají.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.